Tekirdağ Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Tekirdağ Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tekirdağ Hakkında

Marmara Bölgesi'nin Trakya yarımadasında yer alan Tekirdağ, hem Marmara hem de Karadeniz'e kıyısı olan bir ilimizdir ve yaklaşık 870.000 nüfusa sahiptir.

Şehrin büyük bölümü Marmara kıyılarında olduğundan dolayı genel olarak Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazlar sıcak, kışlar ise ılıman geçmektedir. Karasal iklimin etkili olduğu bölgeler de vardır.

Yerleşimin Milattan binlerce yıl önce başladığı bilinen Tekirdağ'da Frigler, Hititler, Roma İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı gibi çok sayıda devlet hüküm sürmüştür. Vatan şairi Namık Kemal'in evi, Macar önderlerinden Rakoczi'nin müzesi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Çorlu Kalesi, Hora Feneri gibi tarihi yerlerin yanı sıra Rüstempaşa Cami, Mirliva Hüseyin Paşa Cami gibi dini yapılar da vardır. Şarköy ve Kumbağ gibi ünlü turistik semtler de bölgenin tanıtımında önemli rol oynar. Özellikle yaz aylarında yurt içinden çok sayıda turist bu bölgeye gider. Tekirdağ denilince akla ilk gelen şeylerden birisi Tekirdağ köftesidir. Çılbırı ve ciğer sarması da meşhurdur.

Hava yolu ile ulaşım Tekirdağ Çorlu Havalimanı aracılığıyla yapılır, demir, deniz ve kara yolu ile ulaşım da mümkündür. Uluslararası kara yolları da ilden geçmektedir. Tekirdağ merkez, Çorlu, Malkara, Çerkezköy, Şarköy, Hayrabolu, Saray, Malkara, Muratlı ve Marmara Ereğlisi olmak üzere toplam 9 ilçesi vardır.

Havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ’da şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Tekirdağ Çorlu Havalimanı bulunuyor. Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Tekirdağ Çorlu Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 20 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Araç Kiralama Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

12/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tekirdağ uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tekirdağ varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tekirdağ uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tekirdağ uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tekirdağ uçuşları Çorlu Havalimanı'na düzenleniyor.

Tekirdağ yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Tekirdağ 1 saat 30 dakika, Ankara-Tekirdağ 1 saat 30 dakika, Antalya-Tekirdağ 1 saat, Bodrum-Tekirdağ 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Tekirdağ 1 saat 50 dakika, İstanbul-Tekirdağ 40 dakika, İzmir-Tekirdağ 1 saat, Trabzon-Tekirdağ 1 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Tekirdağ uçuşu düzenliyor?

Pegasus Ankara şehirlerinden direkt Tekirdağ uçuşları düzenliyor.

Tekirdağ uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Tekirdağ uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Tekirdağ Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
10ºC
20ºC
Cmt
Paz
7ºC
18ºC
Paz
Pzt
6ºC
18ºC
Pzt
Sal
5ºC
19ºC
Sal
Çar
10ºC
21ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Tekirdağ Alternatif Ulaşım
Para birimi