Konya Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Konya Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Konya kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Konya kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Konya Hakkında

Yüzölçümü açısından Türkiye'nin en büyük ili olan Konya, İç Anadolu Bölgesi'ndedir ve yaklaşık olarak 2.100.000 nüfusludur.

Karasal iklim etkilerinin yoğun olarak görüldüğü Konya'da kışları uzun ve sert geçer. Gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı yüksek boyutlardadır. Yazın ise kavurucu bir sıcaklık ve kuraklık var.

Mevlana Celaleddin Rumi'nin türbesinin ve dergâhının da bulunduğu Mevlana Müzesi, Anadolu medeniyetlerine ait eserlerin sergilendiği Ereğli Müzesi Konya'ya ziyaretçi çeken yerlerden bazılarıdır. Bilinen en eski yerleşim yerlerinden olan Çatalhöyük buradadır. Ünlü düşünür Nasrettin Hoca'nın türbesi de Konya Akşehir'dedir. Konya'nın yerleşim açısından en büyük rahatlığı düz ovaya kurulu bir şehir olmasıdır, tek tepe noktası olan Alaaddin Tepesi, göller ve Meram Bağları doğayla iç içe gezilerinize keyif katacak gezilmesi tavsiye edilen yerlerden bazılarıdır. Konya mutfağında etin yeri yadsınamaz, etli ekmek, fırın kebabı ve tirit gibi meşhur yemekleri Konya mutfağının lezzetli örnekleridir. Konya Mevlana şekeri de ziyaretlerinizden tanıdıklarınıza götürebileceğiniz tatlı bir ikram olacaktır.

Büyükşehir olan Konya'da; Meram, Selçuklu ve Karatay ilde bulunan 34 ilçenin en büyükleridir. Bölgeye Konya Havalimanı, kara ve demir yolları kullanılarak ulaşılabilir.

Konya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’nın şehirlerarası hizmet veren orta büyüklükteki havalimanı, hem askeri hem sivil kategoride bir havalimanı olup Selçuklu ilçesinde bulunuyor. 2000 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Konya Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut. Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Konya Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı’ndan şehrin merkezine, Havaş, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Konya Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Havaş

Konya Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı Havaş otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan Havaş otobüsleri ile yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz.

Havaş otobüsleri, havalimanına uçağın inmesinden 25 dakika sonra kalkış yapıyor ve sırayla Otogar, Aydınlıkevler, Kulesite, Sille Kavşağı, Belediye, Alaaddin, Zafer, Duar, Anıt güzergahından geçiyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Konya Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Hertz, Budget, AVIS ve Enterprise gibi firmalardan bu hizmeti alabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Konya Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlarterminalleri tek bina içerisinde hizmet veriyor. Terminal içerisinde, 1 tane banka ATM’sinin yanı sıra, araç kiralama firma ofisleri, bekleme süresince vakit geçirebileceğiniz üç farklı cafe ve dört tane satış mahalli bulunuyor.

İki pisti bulunan ve orta kapasiteli bir otoparka sahip olan Konya Havalimanı, aynı zamanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında “Yeşil Kuruluş” unvanı verilen havalimanları arasında yer alıyor.

Konya Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Pzt9ºC19ºC
Sal4ºC17ºC
Çar2ºC15ºC
Per5ºC20ºC
Cum8ºC22ºC
Uçuş süreleri
ŞehirSüre
Adana50 dk
Ankara40 dk
Antalya50 dk
Bodrum1 saat 30 dk
Gaziantep1 saat 30 dk
İstanbul1 saat 30 dk
İzmir1 saat 30 dk
Trabzon1 saat 20 dk
x