Konya Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Konya Hakkında

Yüzölçümü açısından Türkiye'nin en büyük ili olan Konya, İç Anadolu Bölgesi'ndedir ve yaklaşık olarak 2.100.000 nüfusludur.

Karasal iklim etkilerinin yoğun olarak görüldüğü Konya'da kışları uzun ve sert geçer. Gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı yüksek boyutlardadır. Yazın ise kavurucu bir sıcaklık ve kuraklık var.

Mevlana Celaleddin Rumi'nin türbesinin ve dergâhının da bulunduğu Mevlana Müzesi, Anadolu medeniyetlerine ait eserlerin sergilendiği Ereğli Müzesi Konya'ya ziyaretçi çeken yerlerden bazılarıdır. Bilinen en eski yerleşim yerlerinden olan Çatalhöyük buradadır. Ünlü düşünür Nasrettin Hoca'nın türbesi de Konya Akşehir'dedir. Konya'nın yerleşim açısından en büyük rahatlığı düz ovaya kurulu bir şehir olmasıdır, tek tepe noktası olan Alaaddin Tepesi, göller ve Meram Bağları doğayla iç içe gezilerinize keyif katacak gezilmesi tavsiye edilen yerlerden bazılarıdır. Konya mutfağında etin yeri yadsınamaz, etli ekmek, fırın kebabı ve tirit gibi meşhur yemekleri Konya mutfağının lezzetli örnekleridir. Konya Mevlana şekeri de ziyaretlerinizden tanıdıklarınıza götürebileceğiniz tatlı bir ikram olacaktır.

Büyükşehir olan Konya'da; Meram, Selçuklu ve Karatay ilde bulunan 34 ilçenin en büyükleridir. Bölgeye Konya Havalimanı, kara ve demir yolları kullanılarak ulaşılabilir.

Havalimanından Konya Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’nın şehirlerarası hizmet veren orta büyüklükteki havalimanı, hem askeri hem sivil kategoride bir havalimanı olup Selçuklu ilçesinde bulunuyor. 2000 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Konya Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut. Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Konya Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı’ndan şehrin merkezine, Havaş, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Konya Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Havaş

Konya Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı Havaş otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan Havaş otobüsleri ile yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz.

Havaş otobüsleri, havalimanına uçağın inmesinden 25 dakika sonra kalkış yapıyor ve sırayla Otogar, Aydınlıkevler, Kulesite, Sille Kavşağı, Belediye, Alaaddin, Zafer, Duar, Anıt güzergahından geçiyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Konya Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Hertz, Budget, AVIS ve Enterprise gibi firmalardan bu hizmeti alabilirsiniz.

01 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Konya

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Konya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Konya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Konya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Konya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Konya uçuşları Konya Havalimanı'na düzenleniyor.

Konya yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Konya 50 dakika, Ankara-Konya 40 dakika, Antalya-Konya 50 dakika, Bodrum-Konya 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Konya 1 saat 30 dakika, İstanbul-Konya 1 saat 30 dakika, İzmir-Konya 1 saat 30 dakika, Trabzon-Konya 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Konya uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul, SunExpress İzmir, Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet İstanbul şehirlerinden direkt Konya uçuşları düzenliyor.

Konya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
9ºC
24ºC
Cmt
Paz
12ºC
25ºC
Paz
Pzt
10ºC
23ºC
Pzt
Sal
10ºC
24ºC
Sal
Çar
11ºC
25ºC
Çar
Uçuş Süreleri
50dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Konya Alternatif Ulaşım
Para birimi