Taşkent - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.673 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 32°C / 19°C

Taşkent Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Taşkent şehir merkezinden Vostohny Havalimanı’na gitmek için çeşitli ulaşım seçenekleri mevcut. Bunlar arasında taksi ve otobüsün yanı sıra transfer aracı ve araç kiralama gibi seçenekler var. Ayrıca Vostohny Havalimanı’ndaki geniş park alanları sayesinde özel araç ile seyahat de düşünülebilir.

Taksi

Taksiler, Vostohny Havalimanı’na gitmek için en hızlı seçenekler arasında yer alıyor. Aynı zamanda güvenilir bir ulaşım seçeneği olan taksileri şehrin pek çok noktasından çağırabilir ve hızlı şekilde Vostohny Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Taşkent’teki şehir otobüslerini kullanarak Vostohny Havalimanı’na ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Taksilere göre daha hesaplı olan şehir otobüsleri sizi yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaştırabilir.

Transfer Aracı

Kaldığınız otelin size sunacağı transfer hizmetinden faydalanarak Vostohny Havalimanı’na hem güvenli hem hızlı şekilde gidebilirsiniz. Otelinizin sizin için hazırladığı şoförlü araca binebilir ve uçağınıza kısa sürede yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, Vostohny Havalimanı’na ulaşmak için bir diğer seçenek. Taşkent merkezindeki araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araç ile kendiniz kullanarak ya da özel şoför ile birlikte Vostohny Havalimanı’na keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Vostohny Havalimanı, Özbekistan’ın başkenti olan Taşkent’te bulunup şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunuyor. Sivil kategoride ve uluslararası alanda hizmet veren Vostohny Havalimanı’nda İç hatlar ve Dış hatlar için olmak üzere iki tane terminal binası bulunuyor. Geniş park alanlarının bulunduğu havalimanında, terminal binaları içerisinde çeşitli hizmetler sunuluyor.

Kayıp eşya bürosu, posta ofisi, banka ATM’leri, bebek bakım odası, VIP ve CIP hizmetleri, dinlenme salonları, karşılama salonları gibi pek çok bölümün yer aldığı Vostohny Havalimanı’nda, ayrıca geleneksel ve ulusal yemeklerin sunulduğu bar ve restoranlar ile çeşitli hediyelik eşya, kozmetik gibi ürünleri satın alabileceğiniz bir mağaza bulunuyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Taşkent-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Taşkent-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Taşkent-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Taşkent-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Taşkent-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Islam Karimov Tashkent Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Taşkent-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Taşkent-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 2672 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 20 dakika sürüyor.

Taşkent-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Taşkent-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
19ºC
32ºC
Sal
Çar
17ºC
31ºC
Çar
Per
16ºC
30ºC
Per
Cum
16ºC
28ºC
Cum
Cmt
13ºC
25ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Taşkent - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi