Trabzon - Sivas Otobüs Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
459 km
En Son Satış
6 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
120 TL
Günlük Sefer Sayısı
1 Sefer noktası

En Ucuz Trabzon - Sivas Otobüs Biletleri

Trabzon Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Şehir Merkezinden Beşikdüzü Terminali’ne Ulaşım

Beşikdüzü Terminali’ne yolcuların rahat ve kısa sürede ilçe merkezinden ulaşabilmeleri için pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Dolmuşlar

İlçe dolmuşları, Beşikdüzü’nün her mahallesinde bulunan duraklarının yanı sıra hem Trabzon hem de çevre ilçe ve köylerden de yolcuların terminale ulaşımını sağlıyor. İlçe merkezindeki duraklarından her yarım saatte bir kalkan dolmuşlar ile kısa sürede otobüs terminalinde olabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Osman Dilek Caddesi, Samsun Caddesi ve Ateşler Caddesi gibi merkezi noktalarda ve bazı semtlerde durakları bulunan özel halk otobüslerini kullanarak sabah saat 06:30’dan gece saat 22:00’a kadar terminale gidebilirsiniz.

Taksi

İlçe belediyesi karşısındaki Sabri Dilek Caddesi gibi merkezi noktalarda 24 saat hizmet veren taksi durakları var. Rahat bir yolculukla terminale ulaşmak için istediğiniz saatte taksi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Çarşıbaşı Terminali’ne Ulaşım 

Trabzon'un Karadeniz sahil kıyısında yer alan ilçesi Çarşıbaşı'nda hizmet veren otobüs terminaline minibüslerle 5 dakikada ulaşmak mümkün. İlçe merkezinden Çarşıbaşı Terminali yönüne doğru gelirken ayrıca zaman kazanmak adına taksileri de kullanabilirsiniz. 

Minibüs  

Çarşıbaşı sınırları dahilinde pek çok noktadan minibüse bindiğinizde sadece 5 dakikalık sürede terminal önünde inmeniz mümkün. Hem yerel hem de ulusal çapta seyahat firmaları tarafından kullanılan Çarşıbaşı Terminali’ne minibüs yolculuğunun ücreti ise yolcuları zorlamayacak kadar ekonomik. 

Taksi 

İlçe içinde herhangi bir noktaya direkt olarak gelebilen taksileri çağırmak, Çarşıbaşı Terminali’ne erişimde yararlanabileceğiniz diğer alternatif. Taksiyle terminale seyahatin süresi minibüslerle benzer şekilde 5 dakika civarında. 

Servis Aracı  

Genellikle 30 dakika içerisinde yürünebilen terminale düzenli servis seferi gerçekleşmiyor. Buna karşın ilçede her zaman özel servisleri kullanarak terminale ve diğer noktalara yolculuğunuzu rahat hale getirebilirsiniz. Servise bineceğiniz noktayı ise henüz rezervasyon aşamasındayken belirtebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Akçaabat Terminali’ne Ulaşım

Trabzon – Giresun yolu üzerindeki Orta Mahalle yakınlarında yer alan Akçaabat Terminali’ne şehir merkezinden ulaşmak oldukça kolay. Hem ilçe merkezinden hem de Trabzon şehir merkezinden bölgeye ulaşım birbirinden farklı araçlarla gerçekleşebiliyor.

Metro

Önümüzdeki dönemlerde hafif raylı sistemlere ilişkin yeni projeler Akçaabat halkını bekliyor olacak, ancak şu anda Trabzon şehrinde metro ulaşımı söz konusu değil.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsü ile Akçaabat Terminali’ne sorunsuz bir şekilde ulaşmak istiyorsanız 203 numaralı Akçaabat-Mersin otobüsünü tercih edebilirsiniz. Hafta içi ortalama her 15 dakikada bir seferi olan bu otobüs, KTÜ Sahil ve KTÜ Meydan gibi çok bilinen duraklardan geçiyor. 

Yolcu Servisleri

Hangi firmadan otobüs bileti alırsanız alın, Akçaabat merkez içindeki çeşitli noktalardan kalkan yolcu servislerini değerlendirebilirsiniz. Pek çok firma yolcularını Akçaabat Terminali’ne ücretsiz olarak götürüyor. Yapmanız gereken tek şey, bilet aldığınız satış ofisinin önünde servis kalkış saatine uygun şekilde beklemek. Bu yolculuklarda, yolcuların güvenliği açısından zaman zaman bilet kontrolleri de yapılabiliyor.

Dolmuşlar

Akçaabat Terminali hem bir mola noktası hem de kalkış/varış alanı olarak değerlendiriliyor. Yoğun bir sirkülasyon olmasa dahi burada bazı önemli otobüs firmalarının ofisleriyle karşılaşabilirsiniz. Akçaabat Terminali doğrudan sahil bölümüne yakın bir konumda olduğu için Akçaabat şehir merkezinde hizmet veren pek çok dolmuş bu güzergahı kullanıyor. Dolmuşların önemli bir çoğunluğunda öğrenciler için özel bir indirim de yapılıyor. Kısa aralıklarla kalkan dolmuşları değerlendirerek terminale konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Akçaabat şehir merkezi ve Trabzon arasında ortalama 30 dakikalık bir mesafe bulunuyor. Özel aracı olmayan ya da servisleri tercih etmek istemeyen kişiler için taksiler cazip bir opsiyon tabi ki... Trabzon merkez üzerinden Akçaabat’a taksiyle gitmeyi tercih edenler ortalama 70-80 TL gibi bir ücret ödemek durumunda kalabilir.

Şehir Merkezinden Araklı Terminali’ne Ulaşım

Araklı Terminali, ilçe merkezinde güzel bir konumda bulunuyor, bu yüzden ister yürüyerek ister ise çeşitli ulaşım araçları ile terminale otobüs kalkış saatinizden önce gidebilirsiniz. 

Yolcu Servisleri

İlçe merkezinden terminale ulaşmak için en çok kullanılan araçlardan biri olan ücretsiz yolcu servislerini otobüs firmalarının büyük caddelerdeki bilet satış ofisleri önünden bulabilirsiniz. Her yarım saatte bir terminale yolcu servisi kalkıyor.

Belediye Otobüsleri

İlçenin hemen her mahallesinde belediye otobüsü durakları bulunuyor. Sabah saatlerinden gece yarısına kadar hizmet veren bu otobüslerle kısa sürede terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Araklı minibüsleri hem terminalden ilçe merkezi ulaşımını hem de Trabzon, Kalecik ve Buzluca gibi komşu il ve ilçelere yolcuların ulaşmasını sağlıyor. İlçe merkezine her yarım saatte bir; il ve ilçelere ise saat başı kalkan minibüsler ile kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Araklı’nın ana caddelerinde 24 saat hizmet veren taksileri kolayca bulabilir ve 5 dakikalık bir yolculukla istediğiniz saatte terminalde olabilirsiniz.

Otogardan Sivas Şehir Merkezine Ulaşım

Gürün Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Gürün Terminali’nden istediğiniz saatte hem ilçe merkezine hem de Sivas ve ilçelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otobüs terminalinin hemen önünde bulunan Kayseri-Malatya Karayolu üzerinde ve terminal içerisinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle terminalden kolayca ilçenin her noktasına gidebilirsiniz.  

Minibüsler

Sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar hizmet veren Gürün minibüsleri ile pek çok mahallenin yanında çevre il, ilçe ve köylere de terminalden gidebilirsiniz. İlçe dışı minibüslerin terminal içerisinde kendi özel peron alanı bulunuyor.

Taksi

Terminal Taksi, 24 saat yolculara hizmet veriyor ve (0346) 715 40 44 numaradan taksi durağına ulaşabilirsiniz.

Hafik Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Hafik Terminali, ilçe merkezine çok yakın olduğu için ister yürüyerek ister ise yolcular için sağlanan ulaşım araçlarından birini kullanarak terminalden istediğiniz caddeye ve mahalleye kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Sivas Caddesi üzerinde belediye otobüsü durakları bulunuyor. Sabah saatlerinden itibaren her yarım saatte bir ilçenin hemen her noktasına terminalden belediye otobüsü bulabilirsiniz.

Minibüsler

Minibüsler, yolcuların terminalden hem ilçe merkezine hem de çevre ilçe ve köylere ulaşımını sağlıyor. İlçe içi minibüsleri terminal çıkış kapısı önünden, ilçe ve köy minibüslerini ise terminal içindeki kendi peronlarında bulabilirsiniz. Minibüslerle terminalden Sivas merkezine gitmeniz de mümkün.

Taksi

Terminal Taksi Durağı, terminal çıkış kapısının hemen yanında bulunuyor ve yolculara 24 saat hizmet veriyor. Aceleniz varsa taksi hizmetinden faydalanarak da terminalden ilçede istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

İmranlı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İmranlı merkezine oldukça yakın olan İmranlı Terminali’nden hem ilçenin her mahallesine hem de Sivas, Zara ve Tödürge gibi il ve ilçelere yolcuların ulaşımını sağlayan pek çok ulaşım aracı var.

Halk Otobüsleri

Terminal önündeki Hüseyin Ağırman Caddesi üzerinde duraklarını göreceğiniz halk otobüsleriyle sabah saat 06:30’dan gece 22:00’a kadar terminalden ilçe merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğini firmanın ücretsiz yolcu servisi varsa bu servisleri kullanarak da kolayca İmranlı’nın ana caddelerine gidebilirsiniz. Yolcu servisleri, her yarım saatte bir otobüs varış peronu önünden kalkıyor.

İmranlı Kooperatif Minibüsleri

İmranlı minibüsleri ile terminalden ilçe merkezine, Sivas’a ve komşu ilçelere kısa sürede gidebilirsiniz.

Taksi

Terminal çıkış kapısı önünde 24 saat taksi bulunuyor. Rahat bir yolculuk için taksileri de tercih edebilirsiniz.

Koyulhisar Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Küçük bir ilçe olan Koyulhisar’da ilçe merkezinde bulunan otogar terminalinden yürüyerek veya çeşitli ulaşım araçları ile çok kısa sürede istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

İlçe içinde pek çok durağı bulunan özel halk otobüsleri, her yarım saatte bir terminale hareket ediyor. Otobüs terminaline kısa sürede ulaşmak için bu otobüslerden faydalanabilirsiniz.

Minibüsler

Koyulhisar minibüsleri daha çok Suşehri, Reşadiye ve Niksar gibi pek çok komşu ilçeye ve köye ulaşım amaçlı kullanılıyor. Terminal içerisinde hizmet veren minibüsler her yarım saatte bir hareket ediyor.

Taksi

Otobüs terminali, ilçede merkezi bir noktada olduğu için çevresinde pek çok taksi durağı bulunuyor. Taksi ile hem ilçe merkezine hem de çevre ilçe ve köylere gitme şansını var.

Sivas Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin yoğun nüfuslu şehirlerinden biri olan Sivas’ta toplu taşıma hizmetleri oldukça gelişmiş durumda. Son derece modern ve her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren terminal, şehir merkezinin biraz dışında kalıyor, o yüzden yürüyerek ulaşımı biraz zor. Terminalde 24 saat boyunca yolculara ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

332, 361, 433 ve 720 numaralı terminal belediye otobüslerini sabah saat 06:45 ve gece saat 23:15 arasında ulaşım için kullanabilirsiniz. Bu otobüsler ile Numune Hastanesi, Gök Medrese, Turgut Özal Bulvarı ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi gibi yoğun yerlerinin yanı sıra hemen her mahalleye de kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Sivas Terminali içerisinde 50’den fazla ulusal ve yerel otobüs firması yolculara hizmet sunuyor. Her 15 dakikada bir firmaların kendi yolcularına sağladığı ücretsiz yolcu servislerini bulabilir ve bu servislerle kısa sürede valilik binasının da bulunduğu Hikmet Işık Caddesi, Sivas Arkeloji Müzesi, Selimiye Bölge Parkı ve Sivas 4 Eylül Stadyumu gibi merkezi noktalara gidebilirsiniz.

Minibüsler

Sivas’ta hem şehir içinde hem de ilçeler arası ulaşımda minibüsler de yoğun olarak kullanılıyor. Gece yarısına kadar hizmet veren şehir içi minibüsleri; Yenişehir Mahallesi, Alibaba Mahallesi ve Şeyh Şamil Mahallesi gibi kalabalık pek çok caddeye uğruyor. Terminal içerisinde kendi peronlarında bulabileceğiniz ilçeler arası minibüsler ile ise terminalden Şarkışla, Yıldızeli, Zara, Kangal ve Divriği gibi birçok ilçeye ve Sivas’a bağlı köylere gidebilirsiniz.

Taksi

Terminalin hemen yanındaki Terminal Caddesi’nde yolculara 24 saat ulaşım hizmeti sunan Sivas Terminal Taksi’ye (0346) 226 20 85 numaradan, yine terminal yanında durağı bulunan Sivas Taksi’ye ise (0546) 933 31 62 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma hizmetlerinin son saati 24:00 olduğu için bu saatten sonra taksiler, terminalden Sivas merkezine ulaşım için sıklıkla kullanılıyor.

En Çok Tercih Edilen Trabzon - Sivas Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FimasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Tokat Yıldızı120 TL1
Sivas Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  3 /Hava Durumu
 • Perşembe
  8 /Hava Durumu
 • Cuma
  7 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  4 /Hava Durumu
 • Pazar
  4 /Hava Durumu