Sivas Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Sivas Otogarı
place
Yenişehir Mah. Kayseri Cd. 58070 Merkez/Sivas
local_phone
+903462261590

Sivas

2013 yılında yenilenerek yolcuların hizmetine sunulan modern Sivas Otogarı, 2 katlı olarak tasarlanmış ve onlarca otobüs peronuna sahip. İçerisinde 33 tane Öz Sivas Seyahat, Vangölü Turizm, Metro Turizm ve Ulusoy Turizm gibi ulusal firmanın ve ilçelere ulaşım sağlayan yerel minibüs firmalarının ofislerinin bulunduğu otogarda 3 tane de toplantı odası bulunuyor.

Merkezi konumda Kayseri Caddesi üzerinde bulunan otogar, şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta ve yolculara ulaşım için 24 saat pek çok alternatif sağlanıyor. Yolcuların rahat etmesi için pek çok olanak ile donatılmış otogarda yöresel lezzetler sunan restoranlar, marketler, atıştırmalıklar alabileceğiniz büfeler, mescitler, temiz tuvaletler, çay-kahve içebileceğiniz kafeler, hediyelik eşya dükkanları ve konforlu bekleme alanları bulabilirsiniz. Sivas Otogarı’nda 24 saat taksi, güvenlik ve danışma bulabilirsiniz. 0346 226 1590 numaralı telefonla da otogara ulaşarak bilgi alma şansınız var. 

Şehir Merkezinden Sivas Otogarı'na Ulaşım

Sultan Şehir Bulvarı ve Kayseri Caddesi arasında bulunan Sivas Terminali, şehir merkezine uzak bir konumda bulunduğu için yolcuların kolayca terminale gidip gelebilmeleri için pek çok alternatif araç sunuluyor. Yolcular tarafından direk ulaşım sunduğu için tercih edilen ücretsiz yolcu servisleri, her mahallede durağı bulunan belediye otobüsleri ve Sivas’ın ilçelerinden de terminale ulaşabileceğiniz minibüsler ile kolayca terminale gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sivas belediye otobüsleri, sabah 06:45 ve 23:15 arasında hizmet veriyor. 332, 361, 433 ve 720 numaralı terminal hatlarının Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Ulu Camii, Sivas Arkeoloji Müzesi ve Sivas İl Özel İdaresi gibi pek çok merkezi noktalarda ve Şeyh Şamil Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Yenişehir Mahallesi gibi yoğun nüfusları olan mahallelerde durakları bulunuyor. Her 15 dakikada bir terminal belediye otobüsü bulma şansınız var. 

Yolcu Servisleri

Sivas şehir merkezinde Metro Turizm, Kamil Koç, Sivas Tur ve Ulusoy gibi birçok ulusal otobüs firmasının bilet satış ofisleri bulunuyor. Hemen her firma yolcularının zamanında terminalde olabilmesi için ücretsiz yolcu servisi sunuyor.

Minibüsler

Minibüsler, Sivas şehir içi ulaşımın yanında ilçelerden ve köylerden terminale ulaşımda da yoğun olarak kullanılıyor. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Eğri Köprü ve Şifaiye Medresesi gibi turistik yerlerden, ayrıca Kangal, Divriği ve Şarkışla gibi ilçelerden minibüslerle terminale gece yarısına kadar kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Sivas’ta pek çok merkezi noktada 24 saat taksi bulma şansınız var. Halil Rıfat Paşa Caddesi’nde durağını göreceğiniz (0535) 472 52 00 numaralı Sivas Cevher Taksi, Mevlana Caddesi’nde hizmet veren (0538) 464 78 29 numaralı Köşk Taksi ve İstasyon Caddesi’nde bulabileceğiniz ve istediğiniz zaman (0346) 224 55 24 numaralı telefondan taksi çağırabileceğiniz Sigorta Taksi ile Sivas Terminali’ne kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less