Zemun Otelleri Ara

En uygun Zemun otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zemun otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zemun Hakkında

Sırbistan’ın orta bölgesinde konumlanan ve 1945 yılından bu yana Belgrad’a bağlı 17 ilçeden biri olan Zemun, Belgrad’ı gören ve tanıyan pek çok insana göre şehrin en büyüleyici mahallesi. Dinlendirici bir özelliği olan bu sakin beldede nehir kenarında uçuşan kuşların sesini dinleyip, tarih dolu bir yolculuğa çıkabiliyorsunuz.

Bölgeye tepeden bakan Kalemegdan’ın tam karşısında Sava Nehri boyunca uzanan Zemun, hem Sırbistan’ın hem de Belgrad’ın en eski bölgelerinden biri olup, Roma, Bizans, Avusturya-Macaristan imparatorluklarının izlerini taşıyor. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını çevreleyen şirin binalar, samimi atmosferiyle sarıp sarmalayan renkli bir meydan ve yokuşlarını çıktıkça etkisi gittikçe artan muhteşem manzarasıyla da ‘Belgrad’a gitmişken mutlaka gezilecekler’ listesine dahil oluveriyor.

Bir zamanlar Avusturya İmparatorluğu ile Osmanlı İmparatorluğu arasında bir sınır kasabası olan Zemun’da gezerken göreceğiniz en eski bina 9. yüzyılda yapıldığı bilinen Zemun Kalesi olup, Dubrovacka Caddesi’nde bulunan 19. yüzyıla ait Barok tarzdaki Millennium Kulesi Gardos da görülmeye değer eserlerden. Şehir hayatının stresinden soyutlanıp uzun yürüyüşler yapmak, muhteşem günbatımları izlemek ve Belgrad’ın en güzel balık sofralarına oturmak için de tercih edilen ilçeyi en özel kılan yönü ise korunmuş mimari dokusuyla 18. ve 19. Yüzyılı çağrıştırması. İlçede bu dönemlerden kalma Katolik ve Ortodoks kiliseleriyle tüccar evleri bulunuyor.

Sava Nehri’nin kıyıları yeme-içme alanlarıyla çevrilmiş olup, yürürken birbiri ardına sıralanan restoranların dışarıya dizilmiş sandalyelerinin hangisinin sınırına dahil olduğunu anlayamıyorsunuz. Kazların ve kuğuların yüzdüğü nehir kenarında konuşlanan bu restoranlarda menülerin vazgeçilmezi ise balık çorbası ile kuzu tandır.  

Bu şirin ilçenin Belgrad Havalimanı’na mesafesi yaklaşık 15 kilometre olup şehir içinden toplu taşımayla da ulaşım mümkün. Belgrad şehir merkezindeki Zeleni Venac meydanından kalkan otobüslere ve tramvaylara binebiliyor, araçla geldiğinizde park etmekte zorluk yaşamıyorsunuz.