Yüreğir Otelleri Ara

En uygun Yüreğir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yüreğir otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yüreğir Hakkında

Adana’nın merkezi ilçelerinden Yüreğir, aynı zamanda geçmişten bu yana şehrin önemli cazibe noktalarından. Komşu ilçesi Seyhan ile aradan geçen nehir sayesinde ayrılan Yüreğir’de pek çok ofis ve evin yanı sıra alışveriş yapabileceğiniz harika adresler ile meşhur Adana lezzetlerinden tadabileceğiniz lokantalar bulunuyor. 

Şehir merkezine ve Adana Havalimanı’na dakikalar içinde ulaşma olanağı sunan Adana otelleri, pek çok konforlu seçenekle misafirleri bekliyor. Düğün süiti ve aile odaları bulunan tesislerde asansör, açık yüzme havuzu, ücretsiz kahvaltı, havalimanı transfer servisi, emanet kasası, günlük gazete, vale park hizmeti ve bagaj muhafazası gibi olanaklar mevcut. 

Romalılar, Hititler, Selçuklular ve Osmanlı Devleti zamanlarından günümüze ulaşan eserlere ev sahipliği yapan ilçede gezerken tarihi höyükler ile köprüleri görebilirsiniz. Ayrıca yine geçmiş yüzyıllardan kalan mozaikler ile kervansaray ve hamam kalıntıları da Yüreğir’de ziyarete değer.  

Cumhuriyet Mahallesi, Dede Korkut Mahallesi, Anadolu Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Akıncılar Mahallesi ve Köprülü Mahallesi gibi bölümlerden oluşan Yüreğir’e ulaşmak için diğer kentlerden Adana Havalimanı’na düzenlenen tarifeli uçuşlardan yararlanabilirsiniz. Adana’nın farklı noktalarından geçen minibüs ve otobüsler ise şehir içi ulaşım konusunda ideal seçenekleri meydana getiriyor.  

İlçeyi ziyaret ettiğinizde antik zamanlara doğru büyüleyici bir serüven yaşamak adına Misis Mozaik Müzesi’nin yolunu tutabilirsiniz. Özellikle çeşitli bitki şekilleri ile renklenen mozaikler ziyaretçilerde adeta şaşkınlık uyandıracak denli muazzam. Yüreğir gezisi sırasında ayrıca Adana’nın diğer harika adreslerini keşfetme fırsatını bulabilirsiniz. Romalılar tarafından 300’lü yılların sonlarına doğru yaptırılan Taş Köprü, şehrin siluetini şekillendiren muhteşem yapılardan. Ayrıca Ramazanoğulları döneminde inşa edilen Ulu Camii, Şahmeran Kalesi ismiyle de bilinen Yılanlı Kale, Asur uygarlığı tarafından şehre kazandırılan Anavarza Kalesi ve kentin başlıca sembolü sayılan Büyük Saat Kulesi Adana’nın önde gelen tarihi noktaları arasında.  

Yüreğir’de şehrin ismiyle bilinen meşhur kebabın yanı sıra lahmacun, içli köfte, humus ve ezme salata gibi lezzetler de son derece enfes. Üstelik şehirde çorba kültürü hayli gelişmiş durumda. Bu sayede gecenin ilerleyen saatlerinde acıktığınızda çorbacıların yolunu tutabilirsiniz. Adana’da yemeklerle beraber genellikle şalgam suyu içiliyor. Muzlu süt ise özellikle son yıllarda şehrin sınırlarında popülerliği artan bir başka içecek.

Yüreğir Galeri

Yüreğir Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ağustos Nisan 315,20 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.