Yeşilüzümlü Otelleri Ara

En uygun Yeşilüzümlü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yeşilüzümlü otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yeşilüzümlü Hakkında

Yeşilüzümlü Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı ve merkezine 16 km. uzaklıkta bulunan doğal kalmış beldelerden. Adını Cadianda antik kentinin eteklerine yayılmış üzüm bahçelerinden alan bu güzel belde, deniz seviyesinden yüksek konumu ve esintili, nemsiz yayla iklimiyle yaz aylarında tatilcilerin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Ayrıca adı gibi zümrüt yeşili doğasıyla ve tarihiyle de turistlerin bir hayli ilgisini çekiyor. Bu otantik beldenin tarihi geçmişi Likyalılara ve Yörüklere kadar uzanıyor. Osmanlı döneminden yadigar kalan taş binalar ise hala kullanılmaya devam ediyor. Yeşilüzümlü’nün en bilinen yönü ise ‘Dastar’ denilen dokumaları. Hemen hemen her evde yün, pamuk, ipek ipliklerle her biri kendine has, bu meşhur geleneksel dokumadan yapılıyor. Yörenin üzümleri ise ev yapımı şaraplara muhteşem dönüştürülüyor. Beldenin her yıl düzenlenen ve ilkbaharda yapılan geleneksel bir festivali de var; Bu festivalin adı ise Kuzugöbeği Festivali. İsmini Kuzugöbeği mantarından almış festivalde ekolojik bitkiler hakkında bilgilendirme yapıldığı gibi mantar türleri de tanıtılıyor.

Dalaman Havaalanı ile Yeşilüzümlü arasındaki mesafe 59 kilometre. Fethiye – Yeşilüzümlü arasında toplu taşıma imkanlarından yararlanabiliyor, Fethiye’den HAVAŞ’ı kullanarak havaalanına ulaşabiliyorsunuz.

 

 

 

Yeşilüzümlü Galeri

Yeşilüzümlü Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Temmuz 224,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.