Yalıkavak Otelleri Ara

En uygun Yalıkavak otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yalıkavak otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yalıkavak Hakkında

Bodrum’un bir mahallesi olan Yalıkavak, merkeze 18 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Bodrum’dan Yalıkavak’a giden yol boyunca Yalıkavak’ın meşhur yel değirmenlerinin manzarasına hayran kalırsınız. Yolda durup fotoğraf çekmek isteyeceğiniz bu görüntülerden sonra da sizi Yalıkavak’ın muhteşem doğası ve eşsiz manzarası karşılar. Yalıkavak’ın dalgalı denizine baktıkça içiniz huzurla dolar ve gün batımı saatlerinde akşam yemeklerinize benzersiz renkler eşlik eder.

Bodrum’un en çok turist çeken ve en lüks marinalarından biri olan Yalıkavak Marina’ya ev sahipliği yapan Yalıkavak’ın tarihinin M.Ö. 2000’li yıllara dayandığı düşünülüyor. İlk sakinlerinin Lelegler olduğuna dair buluntulara rastlanan Yalıkavak’ta Panormus Kaya Mezarlığı mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Terk edilmiş bir köy izlenimi veren ve Yalıkavak Merkez’e 2 kilometre uzaklıkta olan Sandima Köyü’nün eski taş evlerinin panoramik manzarası tatilinize ilginç bir deneyim katacaktır. Yalıkavak yolu üzerinde gördüğünüz yel değirmenlerini de ziyaret edip güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bodrum Milas Havalimanı’na uçarak havalimanına yaklaşık 52 kilometre uzaklıkta olan Yalıkavak’a gelmeniz mümkün. Yalıkavak’ta bulunan Bodrum otelleri havalimanından transfer hizmeti sağlayabilirler. Rezervasyonunuz esnasında bu hizmet hakkında bilgi alarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Bodrum Merkez’den Yalıkavak’a giden minibüsler de var. Havalimanından merkeze gelerek bu minibüsleri kullanmak da Yalıkavak’a ulaşım tercihleri arasında. Bodrum’a Türkiye’nin her yerinden sıklıkla otobüs seferleri düzenleniyor. Bodrum Otogarı’ndan Yalıkavak’a giden dolmuşlara binerek yaklaşık yarım saat içerisinde otelinize ulaşma imkânınız var.

Bodrum’un en lüks mahallelerinden biri olan Yalıkavak’ta bulunan her şey dahil konseptli oteller, erken rezervasyon fırsatlarıyla oldukça uygun fiyatlar sunuyor. Denize sıfır otellerde Yalıkavak’ın denizinin keyfini sürebileceğiniz gibi oda kahvaltı konseptinde hizmet veren butik otellerde konaklayarak Bodrum’un farklı plajlarını deneyimleyebilirsiniz. Balayınız için gidebileceğiniz bir otel arıyorsanız, Yalıkavak’ta romantik konseptli ve sadece yetişkinlere hizmet veren oteller bulunuyor.

Yalıkavak’taki tatiliniz esnasında Perşembe günleri kurulan Yalıkavak Pazarı’na mutlaka gidin. Organik ürünler ve Yalıkavak’ın yerli halkının el emekleri olan biblolardan ve takılardan sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Tekne turlarına çıkarak Koyun Baba Koyu başta olmak üzere farklı koylar keşfetmek de mümkün.  

Yalıkavak Galeri