Turgutköy Otelleri Ara

En uygun Turgutköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Turgutköy otellerini listele.

Turgutköy Hakkında

Kısaca Turgut adıyla bilinen Turgutköy, Ege’nin turistik tatil yeri Marmaris’ten yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan bir köy. Bölgede turizmin gelişmesiyle beraber popüler hale gelen Turgutköy özellikle halıları ve kilimleriyle biliniyor. Marmaris’in merkezinden küçük dolmuşlarla ulaşabileceğiniz Turgutköy, Türkiye’de arıcılık ve bal üretimi konusunda hiç şüphesiz adı ilk geçen yerlerden. Eğer köye yolunuz düşerse, yıllardır yöre halkının başlıca geçim kaynakları arasında yer alan şifalı ballardan satın alabilirsiniz.  

Marmaris’in kalabalık merkezine karşın Turgutköy’ün nüfusu sadece 700 civarında. Bal ve arıcılığa alternatif olarak bölge halkı tarım ve hayvancılık sayesinde geçimini sağlıyor. Köyde kurulan pazar tezgahlarında yörede yetişen mis kokulu salatalıklardan ve domateslerden bulabilirsiniz. Köyde gezerken ayrıca birbirinden nefis Ege lezzetleriyle turistleri ağırlayan restoranlarda yemek molası verebilirsiniz. Balık, Ege mezeleri ve deniz ürünlerinden oluşan geniş bir seçki sunan Turgut restoranlarında yöresel tatlıları da deneyebilirsiniz.

Hygassos Antik Kenti’nden bugüne dek ulaştığı tahmin edilen tarihi kalıntılar ise yörede tatil yaparken eski çağlara şahitlik etmek isteyenler için hayli ideal. Köyün biraz dışında yer alan Turgut Kalesi’ne çıkmak için toprak yolu izleyebilir, yükseklere doğru tırmanırken Hisarönü ve Orhaniye’nin adeta nefesleri kesen manzarasını seyredebilirsiniz. Turgutköy’de lüks Marmaris otelleri yerine daha çok mütevazı odalarıyla dikkat çeken moteller ve pansiyonlarda konaklama imkanı bulmak mümkün. Bazılarında balkon ve yüzme havuzu da bulunan tesislerden yürüyerek sahile yalnızca dakikalar içinde gelebilirsiniz. 

x