Sındırgı Otelleri Ara

En uygun Sındırgı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sındırgı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sındırgı Hakkında

Marmara Bölgesi Balıkesir ili sınırları içerisinde yer alan Sındırgı, henüz Edremit, Kaz Dağları ya da Ayvalık kadar keşfedilmemiş olsa da doğal güzellikleri ve termal kaynakları ile her geçen gün daha da popülerleşiyor. Tarihi milattan önceki senelere kadar uzanan Sındırgı, Türkiye’nin en önemli termal turizm başkentlerinden biri. Kaplıca ve termal turizmin bu denli geliştiği bir bölgede de haliyle konaklama tesislerinin büyük bir kısmını termal ve kaplıca otelleri oluşturuyor. Sındırgı ilçe merkezine yaklaşık 17 km mesafedeki Hisaralan Köyü’ndeki termal suların sıcaklığı ise ortalama 96 santigrat derece. 

Sadece termal kaynakları değil, aynı zamanda adını tüm dünyaya duyuran Yağcıbedir halıları ile de öne çıkan Sındırgı, Balıkesir il merkezinden 63 km uzaklıkta bulunuyor. Kütahya’nın Simav ilçesinden ya da Manisa Akhisar’dan kalkan otobüsler ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Sındırgı şehir içi ulaşımda da oldukça gelişmiş durumda. Binlerce yıllık geçmişini gözler önüne seren tarihi yapıları bir bir gezmek ve şifalı suların tadını doyasıya çıkarmak için en az 2-3 günlük bir seyahat planı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Türkiye’nin önde gelen termal turizm merkezlerinden biri olan Hisaralan Kaplıcaları çevresindeki Sındırgı otellerini de değerlendirebilirsiniz. Bir tepe üzerinde yer alan Hisaralan Kaplıcaları’nda 20’ye yakın termal kaynak bulunuyor. Hisaralan Kaplıcaları’nın yanı sıra etrafı dağlarla çevrili mükemmel bir konumda bulunan Emendere Kaplıcaları’nı da tercih edebilirsiniz. Sındırgı ilçe merkezine 6 km mesafedeki Ilıcalı Köyü’nde yer alan Emendere Kaplıcaları’nın termal suları 33 santigrat derece sıcaklığa sahip. Emendere Kaplıcaları çevresindeki otellerin çoğunda tıpkı diğerlerinde olduğu gibi SPA merkezi, kapalı ve açık yüzme havuzları, Türk hamamı, sauna, buhar odası vb. imkanlar mevcut.

Sındırgı’da gezilecek yerler arasında belki de en dikkat çekeni olan Cüneyt Köprüsü, ormanlık bir alanda bulunan Cüneyt Vadisi’nde tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini selamlıyor. Tek gözlü ve geniş kemerli bu köprüyü ziyaret ettikten sonra yönünüzü Sındırgı ilçe merkezindeki Şerif Paşa Meydanı’na çevirebilirsiniz. Hatta denk gelirseniz, bu meydanda gerçekleşen çeşitli festival ve şenliklere de katılabilirsiniz. Yağcıbedir Yörüklerinden günümüze dek ulaşan Yağcıbedir halıları tam tamına 1000 yıllık bir kültürün ürünleri esasında. Yağcıbedir halılarına ek olarak hazır buraya kadar gelmişken yöreye özgü çam kolonyasından da almanıız öneriyoruz.

Bölge ayrıca sessiz ve sakinliği ile doğa ile iç içe bir muhafazakar tatil arayanlar için ideal. Şifalı suları müthiş doğası ve huzur verici yapısı ile adeta ziyaret edenleri büyülüyor.