Sidari Otelleri Ara

En uygun Sidari otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sidari otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sidari Hakkında

Yunanistan’ın tatile doyacağınız yerlerinden biri olan Sidari, Korfu Adası’nın 36 kilometre kuzeybatısında konumlanıyor. Geleneksel Yunan tarzı ve sunduğu ev konforuyla da her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

Başka yerde göremeyeceğiniz jeolojik oluşumların ve Aşk Kanalı olarak anılan Canal d’Amour’un cazibesinin 80’li yıllardan başlayarak popüler kıldığı belde, tatil yapmak kadar eğlenmek isteyenlerin de gözdesi.  Geceleri Sirtaki danslarının, Elvis şovlarının ve Yunan müziklerinin yankılandığı kulüpleri, karaoke barları ve deniz ürünleri sunumunda fark yaratan restoranlarıyla her zaman canlı olan beldenin koyları ise oldukça sakin.  

Sidari’nin Mavi Bayrak ödüllü kum ve çakıl döşeli ana plajı yaklaşık 500 metre uzunluğunda. Sığ suları nedeniyle en çok ailelerin tercihi olan plajda yamaç paraşütü, parasailing ve dalış dahil her türlü su sporunu yapabiliyorsunuz. Plajın etrafında ise düzinelerce bar ve restoranla karşılaşıyorsunuz. İki sevgilinin birlikte geçmesi durumunda ömür boyu ayrılmayacakları efsanesiyle bilinen Aşk Kanalı yakınındaki Apotripiti Plajı ise beldenin en popüler plajı. Kaya oluşumlarıyla da dikkat çeken plaj Peroualdes yönündeki Melitsa bölgesinde, Sidari’nin batısında konumlanıyor. Hem su yüzeyi hem de derinlerindeki mağaralarıyla nefis manzaralar sunan plaj minik koylar ile dar kanallardan oluşuyor ve özellikle dalış yapmak için tercih ediliyor. Beldenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri de adanın en yüksek noktasından, 900 metre yüksekten beldeyi izleyebileceğiniz Pantokrator Dağı. Sidari’nin küçük limanından kalkan tur tekneleriyle nefis koylarını gezebiliyor, Othoni, Erikoussa ve Mathraki adalarına düzenlenen günlük turlara katılabiliyorsunuz. Eski dönemlerden kalma bir Venedik Kalesi kalıntısı da görebileceğiniz belde Roda ve Acharavi gibi Korfu’daki diğer turistik noktalara da oldukça yakın.

Sidari’nin Korfu’da bulunan havalimanına mesafesi yaklaşık 45 kilometre. Taksiler ve havalimanı servisleriyle belde merkezine transfer yapabiliyorsunuz.