Korfu Otelleri Ara

En uygun Korfu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Korfu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Korfu Hakkında

Yunanistan’a bağlı adalardan biri olan Korfu Adası, ülkenin kuzeybatı kıyılarının açıklarında yer alıyor. İyon Denizi üzerinde bulunan ada, aynı zamanda bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri. Tarih boyunca çok sayıda savaşa ve istilaya sahne olan Korfu, tarihi zenginliğiyle de turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Akdeniz iklimin etkisi altında bulunan adayı ziyaret etmek için en ideal dönemler ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimleri. Özellikle yaz aylarında adanın muhteşem sahilleri ve kumsalları denize girmek ve güneşlenmek isteyen ziyaretçilerle dolup taşıyor. Yaz döneminde Korfu’da sıcaklık 25-30 derece arasında değişiyor. Korfu’ya ulaşım için Atina üzerinden aktarmalı seferlerle doğrudan adaya uçabileceğiniz gibi yine ülkenin farklı limanlarından veya Arnavutluk kıyılarından hareket eden teknelerle de buraya kolayca gelebilirsiniz.

Adada tatilinizi yaparken görebileceğiniz yerler arasında ilk sıralarda gelenlerden biri aynı zamanda adanın ekonomik ve kültürel açıdan kalbi olarak adlandırılan tarihi şehir merkezi. Burada göz alıcı eski yapıları dolaşabilir, sahilde yer alan restoran ve tavernalarda Yunan muhtfağının en lezzetli yemeklerini ve mezelerini tadabilir veya Korfu’dan ayrılmadan önce hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

Adada görülmesi gereken yapılardan bazıları ise manastırla aynı adı taşıyan tepede inşa edilen Pantokrator Manastırı, adanın en güzel plajlarından biri olarak bilinen Glyfada Plajı ve göz alıcı bir renge sahip muhteşem deniziyle adanın en ilgi çekici yerlerinden biri olan Paleokastrisa. Ayrıca merkezin yaklaşık 40 kilometre kadar dışında yer alan sakin bir köy olan Kassiopi de temiz denizi ve renkli yapılarıyla görülmeye değer.

Korfu Semtleri