Şibuya Otelleri Ara

En uygun Şibuya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şibuya otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şibuya Hakkında

Shibuya, Japonya’nın başkenti Tokyo’nun 23 semtinden biridir. Şehrin en popüler, en renkli ve en kalabalık noktalarından biri olan Shibuya’nın nüfusu 220.000 nin üzerindedir.
Semt aynı zamanda Tokyo’nun kültür ve genç modasının kalbinin attığı yerdir. Tokyo’nun çılgın ve kendine has moda anlayışı Shibuya sokaklarından tüm dünyaya yayılmıştır.
Shibuya’nın en kalabalık ve merkez bölgesi olan Shibuya İstasyonu, Hachiko adlı köpek heykeliyle ünlüdür. Bu heykelin hüzünlü bir hikayesi vardır.
 Hachiko her gün sahibiyle eve yürümek için onu Shibuya tren istasyonunun önünde bekler ama birgün Hachiko’nun sahibi üniversitedeyken ölür. O günden sonra Hachiko tam 7 yıl her gece tren istasyonunda sahibi ile yeniden eve yürüyeceği günü bekler.   Sadık köpek Hachiko’nun, heykeli Shibuya’nın en popüler buluşma noktasıdır.
Aynı anda binlerce insanın karşıdan karşıya geçtiği ve bu kalabalığın kendi içinde bir düzen oluşturduğu semtin ünlü trafik ışıkları da Shibuya’nın en çok konuşulan özelliklerinden biridir.
Yükselen gökdelenleri, dev ekranları ve renkli kalabalığı ile  turistlerin Tokyo’ya gelince ilk ziyaret ettiği mekanlardan olan Shibuya ayrıca bir alışveriş cenneti olması ile de ünlüdür.
10 katlı moda ve güzellik merkezi Shibuya, 109, Tokyu  ve daha birçok markaya ev sahipliği yapan Shibuya gerçek anlamda alışverişin nabzını tutuyor.
Shibuya’daki Harajuku Mahallesi, Yoyogi Parkı da bu semtte görülecek yerlerin başında geliyor.

Tokyo’nun en kalabalık istasyonlarına sahip olan Shibuya’ya, JR Yamanote, JR Saikyo tren hattı,  Hanzomon  , Ginza, Fukutoshin metro hattı ve Narita Havaalanı’ndan kalkan trenlerle ulaşabilirsiniz