Tokyo Otelleri Ara

En uygun Tokyo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tokyo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tokyo Hakkında

Tokyo, Japonya’nın başkenti aynı zamanda da dünyanın en kalabalık şehridir. 35 milyon nüfuslu şehirde yüksek ve görkemli gökdelenler göze çarpar. Dünyanın ünlü Japon markalarının da ev sahibi olan Tokyo’da iş merkezleri genelde Maranouçi semtinde toplanır. Şehrin merkezinde İmparatorluk Sarayı vardır. Ünlü markalar ve alışveriş merkezleri ise Ginza’da yer alır. Tokyo’da İmparatorluk Sarayı Müzesi, Ueno Park, Yasukuni Tapınağı, Ginza, Ueno, Asakusa,Tokyo Kulesi, Ropongi Hills gibi yerler gezilebilir. Parkları geniş ve güzeldir.

Tokyo’da nemli subtropikal iklim vardır. Yazlar sıcak ve nemli kışlar ise soğuk zaman zaman kar yağışlı geçer. Gezmek için en uygun zamanların ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Gelenekleri farklı mimarisiyle değişik bir yerler görmek isteyenlere tavsiye ederiz. Japon mutfağı da biraz değişik gelebilir. Ancak eğer Japon yemekleri sizi sarmazsa zaten dünya mutfağından örnekler bulabilirsiniz. Yalnızca şehir konaklamadan yemeğe ve ulaşıma kadar genelde pahalıdır.

İstanbul’dan THY ve Japon Havayolları’nın Tokyo’ya direk seferleri bulunuyor. Narita Havalimanı kent merkezinin 80 km dışında. Genelde uçak seferleri buraya yapılıyor. Bir diğer havalimanı da Haneda. Japonya’da toplu ulaşım çok sağlıklı. Metro ağları binlerce kilometre uzunluğunda. Her yere rahatlıkla metro, tren otobüs gibi toplu ulaşım ağlarıyla gidebilirsiniz. Taksi fiyatları ise oldukça yüksek.

Tokyo Galeri

Tokyo Şehir Rehberi

Tokyo Seyahat Yazıları