2. Sayfa Selimiye Otelleri Ara

En uygun Selimiye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Selimiye otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Selimiye Hakkında

Muğla’nın Marmaris ilçesinin bir köyü olan Selimiye, tertemiz bir denize sahip. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Selimiye’nin en güzel özelliği ise, doğal güzelliklerini olduğu gibi koruması. Marmaris’e 45 kilometre uzaklıkta konumlanan Selimiye, mavi tura çıkanların ve yat sahiplerinin de uğramayı sevdiği yerlerden. Selimiye Köyü, Türkiye’nin ünlü yat limanlarından biri olarak bilinen Sığliman Koyu’na ev sahipliği yapıyor.

Doğal sit alanı olarak korunmaya alınması nedeniyle beton binalar dikilemiyor ve böylece alışılagelmiş popüler tatil beldelerinden farklılaşıyor. Selimiye’nin koyu da kalabalıklardan uzak ve doğal bir göle benzer şekilde kapalı. Bölge, balıkların yumurtlama alanı olan doğal limanlara sahip. Tüm güzelliğiyle sakin ve huzur dolu bir tatil vadettiği için her geçen yıl daha çok turist ağırlıyor.

Antik dönemlerde adı Hydas olan Selimiye’nin Aşarkaya ve Sarıkaya tepelerinde antik kalıntılar bulunuyor. Helenistik Dönem’den kalmış olan surlar, gözetleme kuleleri ve deniz feneri Selimiye gezinizde görebileceğiniz eserler arasında. 45 dakikalık bir tekne yolculuğuyla ulaşılabilen Kamelya Adası’na gidebilir ve siyah, beyaz ve gri deniz taşlarından yapılan mozaiklerle kaplı bir zemini olan manastırı da gezebilirsiniz.

Selimiye, Dalaman Havalimanı’na 130 kilometre ve Bodrum Milas Havalimanı’na yaklaşık 175 kilometre uzaklıkta. Dalaman Havalimanı’na uçakla gidip Marmaris servislerini kullanarak Marmaris üzerinden minibüslerle Selimiye’ye ulaşmak mümkün. Türkiye’nin her yerinden Marmaris’e otobüs seferleri düzenleniyor. Karayolu ile Marmaris’e gelirseniz yaz aylarında Selimiye’ye giden minibüsler genelde iki saatte bir kalkıyor.

Selimiye’de köyün doğal güzelliğini bozmayacak şekilde kurulmuş butik oteller bulunuyor. Bu oteller, Marmaris otelleri arasında sakinliğiyle ve doğallığıyla ön plana çıkıyor ve çok tercih ediliyor. Bu oteller genellikle oda kahvaltı ya da sadece oda konseptlerinde hizmet veriyor. Sadece yetişkinlere hizmet veren butik otelleri, sakin ve doğayla iç içe bir balayı tatili için değerlendirebilirsiniz.

Selimiye Galeri

Selimiye Seyahat Yazıları