Samandağ Otelleri Ara

En uygun Samandağ otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Samandağ otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Samandağ Hakkında

Hatay’a bağlı Samandağ, şehrin Akdeniz kıyısında kurulan turistik ilçelerinden. Asi Nehri’nin denizle buluştuğu delta üzerinde yer alan ilçe pek çok ziyaretçiye göre şehrin en güzel plajlarına ev sahipliği yapıyor. Çevresinde bulunan köy ve beldelerle beraber Samandağ’ın nüfusu 130 bine yaklaşıyor. İlçede yaşayan nüfusun büyük kısmını ise Arap kökenli yerleşimciler meydana getiriyor. Cemal Gürsel Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Deniz Mahallesi, Samandağ sınırlarındaki belli başlı mahallelerden.

Samandağ ve civarındaki görülmeye değer tarihi yerler arasında hiç kuşkusuz Titus Kaya Tünelleri başı çekiyor. Doğa ile iç içe tüneller tamamen insan eliyle açılması sayesinde dünyadaki sayılı örnekler arasında. Zeytin ve defne ağaçlarıyla çevrili yollardan geçerek yapacağınız yürüyüşün ardından ulaşabileceğiniz tünellerde gezmek özellikle bahar aylarında hayli keyifli bir deneyim. Tünellerden biraz daha yukarı çıkarak ise Beşikli Mağara’ya ulaşabilirsiniz. Arkeolojik kalıntılara meraklı olanların ilgisini çekecek mağarada eski mezar kalıntılarını görmek mümkün.

Yaz aylarında ilçeye yolunuz düştüğünde dilerseniz rotanızı Samandağ sahillerinde yer alan Çevlik Plajı’na doğru çevirebilirsiniz. Plajdan kendinizi yavaşça salınan dalgalara bırakabilir, Akdeniz kıyılarında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kilometrelerce uzayan Samandağ plajlarının büyük bölümünde herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu sayede gelirken yanınıza havlunuzu ve şemsiyenizi alabilir, dilediğiniz yere uzanarak denizin keyfine varabilirsiniz. Sahil hattında yer alan Hatay otelleri için rezervasyon yaptırarak isterseniz tatilinizi uzatabilir, bölgedeki kafe ve restoranlarda denizden sonra yemek molası verebilirsiniz.