4. Sayfa Riga Otelleri Ara

En uygun Riga otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Riga otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Riga Hakkında

Riga, Letonya’nın başkenti aynı zamanda Baltık devletlerindeki en büyük şehirdir. Şehir UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunuyor. Riga’da kışlar oldukça sert geçmesine karşın, kar yağışı görsel bir eğlenceye dönüşebiliyor. Bu mevsimde sıcaklık 4 ile -10 derece arasında değişiyor. Yazları ise sıcaklık 17-23 santigrat derece arasında seyrediyor. Kış ayları genellikle soğuk olduğundan turistler ilkbahar ve yaz aylarında bu kenti ziyaret etmeyi tercih ediyor. Riga’ya THY ve AirBaltic’in doğrudan uçuşları mevcut. Avrupa’nın birçok kentinden charter uçuşlar da gerçekleştiriliyor. İstanbul’dan Riga’ya ortalama uçuş süresi 3 saattir.

Havaalanından şehre taksi veya otobüsler ile kolaylıkla geçilebilir. Otobüsler şehir merkezine oldukça sık sefer yapıyor. Ve bu seyahat ortalama 30 dakika sürüyor. Ayrıca Riga’dan Talin ve Vilnius gibi yakın illere geçmek isteyenler Ecolines, Flybus gibi otobüs firmalarını da tercih ediyor. Oldukça etkileyici bir şehir olan Riga’nın en ilgi çekici binası Blackheads. Meydandaki bu yapının etrafında yaz aylarında çiçek festivalleri düzenleniyor. Bunun dışında yine meydana çok yakın Aziz Peter kilisesi ve Dome katedrali hem dini hem mimari açıdan büyük bir önem taşıyor. Meydanın diğer yakasındaki yine Daugava nehri kıyısında ise Riga Kalesi şehir panoramik görülebildiğinden turistlerin oğun olduğu nokta oluyor. Milda adındaki Özgürlük Anıtı ise bağımsızlıktan sonra Riga’nın sembolü haline gelmiş.

Riga’nın en popüler caddeleri ise Alberta ve Elizabetes. Bu caddelerdeki ülkenin kendine özgü kafeleri özellikle öğle vakti çok yoğun oluyor. Riga’daki en önemli festival dört senede bir gerçekleştirilen Ulusal Şarkı ve Halk Dansı Festivali’dir. 6-12 Temmuz arasında gerçekleştirilen festivalde renkli görüntüler yakalamak mümkün.

Riga Galeri