Niagara Şelalesi Otelleri Ara

En uygun Niagara Şelalesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Niagara Şelalesi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Niagara Şelalesi Hakkında

Amerika’nın Newyork eyaleti ile Kanada’nın Ontario eyaleti arasında sınır oluşturan Niagara Şelaleleri, 1950 yılında iki ülke arasında yapılan bir anlaşmaya göre paylaşılan dünyanın en ünlü şelaleleri. Toplam 3 şelaleden oluşan Niagara’nın iki kolu Amerika’da, bir kolu ise Kanada’da bulunuyor.

Şelalelerin Amerika’da kalan kısmı 60 metre yükseklikten akıyor ve Nikola Tesla’nın çevresine döşediği elektrik santralleriyle, Kuzey Amerika için önemli bir elektrik kaynağı oluşturuyor. Şelalelerin muhteşem görüntüsünün yanında en etkileyici özelliklerinden biri de dünyada ters akan tek şelale olması. Taşlara çarpan suyun devir daim özelliği kazanmasıyla yaşanan bu durum en ilginç tabiat olaylarından biri olarak nitelendiriliyor.

Şelalelere ‘sulardaki şimşek’ anlamına gelen Niagara ismini Kızılderililerin verdiği biliniyor. At nalı şeklindeki görüntüsünden dolayı da halk arasında uğur getirdiğine inanılıyor. Niagara’nın çevresindeki alan parklardan oluşuyor ve eşsiz doğası hem Amerika hem de Kanada hükümeti tarafından koruma altında tutuluyor. Su sesinin büyüleyici bir senfoniye dönüştüğü Niagara’da gökkuşağının eşsiz manzaralarını izlerken, gece kuvvetli ışıklarla aydınlatılan görüntüsüyle de mest oluyorsunuz. Her gelenin mutlaka bot turuna çıktığı şelalede, iki ülkeyi birleştiren Rainbow Köprüsü’nde de sınır yürüyüşü yapabiliyorsunuz.

Niagara Şelaleleri’ne en yakın Amerika şehri kış aylarının dondurucu soğuğuyla ünlü Buffalo. İklimin  etkisiyle 1932 yılında tamamen donduğu ve üzerinde yürünecek kalınlıkta bir buz tabakasıyla örtüldüğü de Niagara’nın şaşırtıcı gerçekleri arasında.

Niagara Şelaleleri Newyork eyaletinden 8 saat mesafede olup tren ve otobüsle ulaşım mümkün. Niagara’ya havayoluyla geldiğinizde ise inebileceğiniz en yakın havalimanı 42 kilometre mesafedeki Buffalo Niagara Uluslararası Havalimanı olup toplu taşımayla transfer yapabiliyorsunuz.