Namibya Otelleri Ara

En uygun Namibya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Namibya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Namibya Hakkında

Uzun yıllar Alman ve Güney Afrika devletlerinin sömürgesinde yaşamını sürdüren Namibya, yaklaşık otuz yıl önce bağımsızlığını kazanmış bir ülke. Zengin elmas yatakları sayesinde ekonomisini canlandırmayı başaran ülkede yerli nüfus ise geçimlerini tarım, hayvancılık ve balık üretimi ile sağlıyor.

Nüfusun büyük bir bölümünü Afrikalılar oluştursa da hatırı sayılır sayıda Alman’ın da ülkede halen yaşamlarını sürdürdüğü biliniyor. Namibya’nın komşuları güneyde Güney Afrika Cumhuriyeti, doğuda Botsvana, kuzeyde Zambiya ve Angola. Çöl ikliminin yaşandığı ülkede haziran ve ağustos aylarına denk gelen kış mevsiminde bile sıcaklık değerleri 25 dereceyi aşıyor. Ancak Namibya’da gece ile gündüz arasında +25’lerden -15’lere kadar düşüşler yaşandığı için buna hazırlıklı olmanız gerekiyor. Ülkenin batısında bulunan Atlas Okyanusu’na doğru gidildikçe gece ve gündüz arasındaki bu sıcaklık farklı ortadan kalkıyor. 

Başkent Windhoek, ülkenin en gelişmiş yerleşim yeri olsa da yerli halk ve Almanlar tamamen farklı bölgelerde yaşıyor. Kalın çizgilerle belirlenmiş bu sınırlar günümüzde hala geçerliliğini koruyor. Bu kötü görüntüye rağmen şehirde bulunan hayvanat bahçesi, dünyanın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız vahşi hayvanları görme imkânı veriyor.

Walvis Bay kentinde ise okyanus meraklılarını büyük maceralar bekliyor. Turist kafileleri ile okyanusa açılarak yunuslar, denizaslanları ve balinaların doğal yaşam alanlarında onları görme fırsatı sunuluyor. Ayrıca kentin kıyı kesimlerinde görülebilecek muhteşem kuş türlerine de rastlamak mümkün. Nambiyalılar için kutsal kabul edilen 21 Mart Bağımsızlık Günü tüm ülkede coşkuyla kutlanıyor. Ülkede yaşamlarını sürdüren Almanlar tarafından ekim ayında Windhoek şehrinde düzenlenen Octoberfest Bira Festivali neşeli anların yaşanmasını sağlıyor.

Nambiya’da ziyaretçileri gerçekten ilginç yemek türleri bekliyor. Genellikle avda yakalanan hayvanların etinden üretilen birçok lezzet şaşkınlık yaratıyor. Özellikle timsah ve bufalo etinden yapılan yemekler hiçbir yerde tadamayacağınız gerçek anlamda etnik lezzetler.

Afrika’nın çöl topraklarındaki Namibya’ya gitmek isterseniz mutlaka vize işlemlerinizi tamamlamanızı öneririz. Ülkeye seyahat etmek için en uygun uçak biletlerini ise Enuygun.com’da bulabilirsiniz.

Namibya Semtleri