Windhoek Otelleri Ara

En uygun Windhoek otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Windhoek otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Windhoek Hakkında

Windhoek, Afrika ülkelerinden Namibya’nın başkenti aynı zamanda ülkenin ticaret yönetim merkezidir. Yaklaşık 330 bin nüfusu olan Windhoek, rüzgarlı köşe anlamına gelmektedir. Şehir kaplıca ve sıcak sularıyla ünlüdür.

Namibya bir dönem Alman sömürgesi olduğu için şehirde pek çok kişi Almanca bilir. Ayrıca Alman vatandaşı beyazlar da yaşamaktadır. Windhoek’ten kalkıp Swakopmund’a kadar giden ve Çöl Ekspresi adı verilen trenle seyahat şehre özgü en önemli etkinliktir. Bu trenin camla kaplı terası bulunur ve çöl sırasında seyahat ederken hayvan yansımaları çok ünlüdür.

Ülke genelde çölle kaplı toprakları verimsiz verimli toprakların çoğu ise beyazlara aittir. Şehirde yarı çöl iklimi hüküm sürer. Yaz ayları gündüzleri çok sıcak geçse de geceler serin olur. Güney Yarım kürede yer aldığı için mevsimler bize göre terstir. Yani kış mevsimi Haziran-Ağustos aylarında arasında yaşanır. Şehir içinde ulaşımda kaldığınız otelin taksisini kullanmak en güvenli çözümdür. Dışarıdan taksiye binmeyin ya da bulaşıcı hastalık riski nedeniyle toplu ulaşım araçlarını kullanmayın.