Mustafapaşa Otelleri Ara

En uygun Mustafapaşa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mustafapaşa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mustafapaşa Hakkında

Turistik Nevşehir ilinin Ürgüp ilçesine bağlı olan Mustafapaşa, tarihi alan bolluğuyla Kapadokya’nın sevilen yerlerinden biri. 1981 yılından beri Kültür Bakanlığı tarafından korunma altında olan belde, aynı zamanda mübadele köylerinden biri. Mustafapaşa otelleri arasından balayı, romantik, SPA ve evcil hayvan kabul eden konseptlerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Mustafapaşa’ya ulaşım hava ve karayolu ile sağlanıyor. Havayolu ile gitmek isteyen misafirler Nevşehir Kapadokya Havaalanı veya Kayseri Havalimanı’nı kullanabilirler. Bu havalimanlarından özel servisle ve transfer hizmeti satın alarak bölgeye varmak mümkün. Karayolunu tercih edenlerin kullandığı Nevşehir Terminali’nden özel servisi veya minibüsleri kullanıp konaklama alanına ulaşabilirsiniz.

Eski adı Sinasos olan Mustafapaşa, bölgede tarihi dokusu en az bozulmuş alan. Bölgedeki tarihi alanları gezmek isterseniz Cam-i Kebir, Mehmet Şakir Paşa Medresesi, Aziz Konstantinos-Eleni Kilisesi ve Aziz Basil Şapeli’ni ziyaret edebilirsiniz. Saklı Vadi’de yürüyüş yapmak, Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’ni gezmek, sevilen eski dizi Asmalı Konak’ın çekildiği evi görmek de mümkün.

Kapadokya otelleri bölgenin tarihi dokusuyla uyumlu olması için genellikle tarihi konakların restore edilmesi ve mağaraların oyulması ile hizmete açılıyor. Çoğunlukla yalnızca oda veya oda kahvaltı servisi sunan konaklama yerleri arasında hem ekonomik hem delüks seçenekler bulunuyor. Havuz, Türk Hamamı, SPA gibi ek hizmetler de alabileceğiniz otelleri tercih edebilirsiniz.

Kapadokya bölgesinin dünyaca ünlü aktivitesi sıcak hava balonu ile uçuşu deneyimlemek için beldedeki acentalardan veya otelinizin danışmasından bilgi alabilirsiniz. Gün doğumuyla başlayan uçuşları izlemek isterseniz erken saatte kalkmanız yeterli. Ayrıca yine bölgeye özgü bir eğlence türü olan Türk Geceleri’ne katılarak tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Mustafapaşa Galeri

Mustafapaşa Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Mayıs 211,40 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.