Mozambik Otelleri Ara

En uygun Mozambik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mozambik otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mozambik Hakkında

Güney Afrika’nın baş döndüren doğası ile bilinen ülkelerinden olan Mozambik’in nüfusunu yerel kabile grupları, Avrupalılar, Afrikalılar ve Hintliler oluşturuyor. Şehirleşmenin düşük olduğu ülkede halkın geneli kırsallarda tarımla uğraşarak geçimlerini sağlıyor. Elmas, altın ve bakır gibi zengin yeraltı madenleri sayesinde ekonomik kalkınmasını sağlayan Mozambik’in Hint Okyanusu kıyısındaki kentleri ise kumsallar ve konaklama imkânlarıyla her yıl önemli sayıda turist ağırlıyor. Hint Okyanusu’nda uzun ve girift bir kıyısı olan Mozambik, karadan ise Tanzanya, Zimbabve, Güney Afrika, Svaziland, Malavi ve Zambiya ile komşuluk yapıyor.

Mozambik’te nemli ve sıcak bir havaya neden olan tropikal iklim hüküm sürüyor ve yıl boyunca ortalama sıcaklık değeri 20 derece civarında seyrediyor. Normal değerlerin çok üzerinde bir nem oranına sahip olan ülkede aniden bastıran yoğun yağışlar, can kayıplarına ve tarım alanlarının yok olmasına neden olacak boyutlara ulaşıyor. Hint Okyanusu’nun incisi olarak adlandırılan Mozambik’in başkenti Maputo, aynı zamanda şehrin caddelerini süsleyen enfes kokulu akasya çiçekleri sayesinde ‘Akasyalar Şehri’ olarak da tanınıyor.

Beira ise renkli gece hayatıyla eğlence sevenlerin akınına uğrarken doğal kumsalları ve Gorongosa Doğal Yaşam Parkı ile de doğaseverlerin gönüllerini fethediyor. Inhambane ve el sanatlarının gelişmiş olduğu Pemba da Mozambik’in öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor.

Uzun yıllar Portekiz esaretinde kalan Mozambik’in kültüründe Portekiz esintilerinin bulunmasının yanı sıra Arap, Hint ve Çin kültürleri de ülkenin yaşam şeklini belirliyor. Pemba şehrinde temmuz ayı içerisinde düzenlenen Kültürel Farklılıkları Kutlama Festivali tüm bu kültürlerin kaynaşmasını sağlamayı amaçlarken, ocak ayında başkent Maputo’da müzik severleri şehre davet eden yerel müzik ve dansların sergilendiği Marrabenta Festivali büyük katılımlarla gerçekleşiyor.

Ülkede yaşayan yerel kabileler için büyük önem taşıyan 3 Şubat Kahramanlar Günü ve 25 Haziran Bağımsızlık Günü ise büyük coşku ve şölenlerle kutlanıyor. Portekizlilerin etkisi kültürel olduğu kadar Mozambik mutfağında da kendini gösteriyor.

Bölgenin en meşhur bira üreticisi olan Mozambik’in lezzetler konusundaki en popüler yemekleri ise; biftek ile yapılan Paozinho ve pirinçli deniz ürünü yemeği olan matapa. Özellikle turistlerin çok ziyaret ettiği şehirlerde deniz ürünlerinin birçok türüne rastlayabilirsiniz.

Türkiye vatandaşlarını ziyaret için vizeye tabi tutan Mozambik’i ziyaret etmek isterseniz, en uygun fırsatlar için Enuygun.com’dan seferleri karşılaştırabilir ve biletinizi bulunduğunuz her yerden kolayca satın alaiblirsiniz.

Mozambik Semtleri