Beira Otelleri Ara

En uygun Beira otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beira otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beira Hakkında

Sofala Eyaleti'nin başkenti Beira, Mozambik'in ikinci büyük şehri. Hala önemli bir liman kenti olan Beira'ya, bugün eskisine oranla daha az turist uğrasa da, Mozambik’in başka bir yüzünü keşfetmek için mutlaka görmelisiniz.

Beira’da ilk durağınız; kara ya da deniz yoluyla ulaşabileceğiniz Savanna Plajı olabilir, güzel bir gün geçirip, civardaki balık restoranlarında iyi bir yemek yiyebilirsiniz. Yüzmek için güzel noktalardan biri de Rio Maria Nehri olabilir ancak burada tesis olmadığını hatırlatalım. Macuti Plajı’na da bir gününüzü ayırabilir, Macuti Deniz Feneri önündeki eski gemi batığına dalış yapabilirsiniz. Gemi mezarlığı olarak bilinen Beira’nın kıyı şeridinin güneyinde yer alan batıkları ve gemi enkazlarını rehberli turlarla keşfedebilirsiniz.

Yerellerin çokça rağbet ettiği Sofala Eyaleti'ndeki Gorongosa Milli Parkı’na tam bir gününüzü ayırabilirsiniz. Çeşitli eko-sistemleri keşfedebilir, gerçek bir Afrika safarisi yapabilirsiniz. Beira’nın liman bölgesi çevresindeki sömürge döneminden kalma binalar arasında; görülmeye değer, eskisine sadık kalınarak restore edilmiş olan Casa Infante de Sagres yer alıyor. Burada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bir zamanlar “Afrika'nın Gururu” olarak anılan Grande Hotel Beira, eski dönemin lüksünü ve şaşaasını dış görünümünde hala taşıyor. Savaş döneminde tahrip olan yapı, bugün 2000’den fazla gecekonduya ev sahipliği yapan beton bir kabuğa dönüşmüş; fotoğraf tutkunları mutlaka değerlendirmeli. 

Portekiz mutfağının etkisini hissedeceğiniz Beira mutfağında, balık ve deniz mahsülleri ön plandadır. Çorbalar, deniz mahsülleriyle hazırlanan matapa pilav ve ulusal romlar tipo tintoyu mutlaka denemelisiniz. Tropik iklim etkisi altındaki Beira’ya seyahat için en uygun dönem, yağışların ve nem oranının nispeten az olduğu Nisan ve Ekim ayları arasındadır.