Montgomery Otelleri Ara

En uygun Montgomery otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Montgomery otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Montgomery Hakkında

Sivil Haklar Hareketi'nin doğduğu yer olarak kabul edilen, Alabama Nehri'nin doğu kıyısında yer alan başkent Montgomery, yerel ve yabancı turistler için de bir çekim merkezidir. Rosa Parks Kütüphanesi ve Müzesi, çocuklarınızla birlikte kaliteli zaman geçirebileceğiniz eğitici bir aktivite olabilir. 

Geniş sanat eserleri koleksiyonu ve etkileyici heykel bahçesi ile Montgomery Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bir dizi güncel serginin yanı sıra; müzede Afrika sanat eserleri, dekoratif porselenler, kâğıt üzerinde Amerikan desenleri, ABD'nin güneydoğusundaki bölgesel sanata ait eserler ve 20. yüzyıl fotoğraf çalışmaları gibi etkileyici bir dizi kalıcı koleksiyon yer alıyor. Dünyanın en büyük on Shakespeare festivalinden biri olan Alabama Shakespeare Festivali’ne, Carolyn Blount Tiyatrosu'nda katılabilirsiniz. Bu eşsiz deneyimi yalnızca Montgomery’de yaşayabileceğinizi hatırlatalım. Hem Montgomery Güzel Sanatlar Müzesi'ne hem de Alabama Shakespeare Festivali'ne ev sahipliği yapan 250 dönümlük Wynton M. Blount Kültür Parkı’nın yürüyüş parkurlarında ve gölet etrafında hareketli bir gün geçirebilirsiniz.

Tarih meraklıları için harika bir nokta olan Alabama Eyalet Arşivleri ve Tarih Müzesi, Alabama eyaletinin gelişiminin arkasındaki hikayeleri keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda, yüzyılın başlarında inşa edilen bina, şehirdeki en etkileyici mimari parçalardan biridir. Müze ve civarındaki parka bir yarım gününüzü ayırabilirsiniz. Riverfront Park’ta doğayla baş başa yürüyüş yapabilir, botlarla nehre ulaşabilir, piknik yapabilirsiniz. Scott & Zelda Fitzgerald Müzesi'nde caz çağı'nı yeniden yaşayabilirsiniz. Dünya üzerinde bir ilk ve şimdilik tek olan müzede, ikiliye ait birçok kişisel eşya bulabilirsiniz.

Sivil Haklar Hareketi sırasında ölenler anısına, Sivil Haklar Anma Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Bu dokunaklı anıtın üzerinde, Martin Luther King'in “I Have a Dream” konuşmasından pasajlar yer alıyor. Montgomery'nin karanlık tarafını deneyimlemek için, şehrin mistik efsanelerine doğru bir gece turu yapabilirsiniz. Cenaze aracıyla yapacağınız bu turda, sinirlerinizi epey yorabilirsiniz ancak mistik hadiselere meraklıysanız, tatlı bir heyecan yaşayabilirsiniz. Hafta sonları gece yarısında açılan bu efsanevi blues ve caz kulübü Sous La Terre, sabahın erken saatlerine kadar açık kalıyor. Dans pistinde canlı performanslarla eğlenebileceğiniz bu yeraltı kulübü, hem yereller hem turistler için vazgeçilmez bir durak. Eğer eskiye dair nadir parçalar ilginizi çekiyorsa, hem eviniz hem sevdikleriniz için hediyelikler seçebileceğiniz Eastbrook Bit Pazarı ve Antikacıları'na uğramalısınız.

Konfederasyonun ilk Beyaz Saray'ını ziyaret ederek, 1920’lerden kalma İç Savaş emanetlerini, Jefferson Davis’in ve ailesinin kişisel koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Beş farklı kıtadan 500'ün üzerinde hayvanı barındıran Montgomery Hayvanat Bahçesi; hayvanların doğal, engelsiz habitatlarda barındırabilen, ideal bir hayvanat bahçesidir. Çocuklarınızla güzel zaman geçirebilir, minyatür trenle gezinti yapabilir ya da yürüyerek keşfe çıkabilirsiniz. Geçmişte kölelerin açık artırma ile satıldığı yer olan, Mahkeme Meydanı'ndaki çeşme etrafında, çok da uzak olmayan tarihe tanıklık edebilirsiniz. Çeşmeye tıpkı yerel halkın yaptığı gibi bozukluk atıp dilek dileyebilirsiniz. Alabama’nın geçmiş yaşamını deneyimlemek isterseniz, 19. yüzyılın eski Alabama kasabasına düzenlenen rehberli turlara katılabilirsiniz.

Dünya mutfağının ve Amerika mutfağının örneklerini bulabileceğiniz Montgomery’de; kırmızı et ve BBQ sosa doyabilirsiniz. Montgomery’e seyahat için en uygun dönem Nisan ve Ekim ayları arasındadır.