Meguro Otelleri Ara

En uygun Meguro otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Meguro otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Meguro Hakkında

Tokyo’nun güneybatısında bulunan Meguro, sakin atmosferiyle gezginlerin ve sanatçıların tercihi olan Japon şehirlerinden. Tokyo ile neredeyse iç içe olmasına rağmen, dağlık ve inişli çıkışlı arazileriyle Tokyo’nun temposunun aksine huzur dolu bir yerleşim yeri. Kentin tarihi 1600’lü yıllara kadar uzanıyor fakat kentleşme süreci en çok da 1923 Büyük Kanto depreminden sonra hız kazanıyor. Nehir boyunca uzanan kanal, organik restoranlar, eski dükkanlar ve kitapçılar Meguro’nun renklerini oluşturuyor. Kalabalık Tokyo şehir yaşamının molası olan kentin en farklı rengi ise Meguro Nehri. Nehir boyunca yaklaşık 4 kilometre, 800 kiraz ağacının muhteşem pembe manzarasıyla karşılaşıyorsunuz.

Kent ayrıca Naka-Meguro, Yutenji, Jiyugaoka gibi mahalleler ve alışveriş merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Naka-Meguro popüler butikler ve restoranlarla şehrin en cazibeli bölgelerinden biri ve her bahar nehir kenarında düzenlenen ‘Kiraz Çiçeği Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor. Yutenji mahallesi adını doğusundaki Budist Tapınağı’ndan alırken, Jiyugaoka alışveriş merkezleriyle öne çıkıyor.

Meguro’nun tarihsel süreci kadar hala yaşattığı geleneksel Japon kültürü de ilgi çekiyor. 400 yıllık bir sanat eseri olan ve kentin adıyla özleşen Ryusenji (Meguro Fudo) heykeli Japonya’da koruma altına alınan 5 heykelden biri ve kentin de simgesi. Adı ‘Siyah Göz’ anlamına gelen Meguro İstasyonu kentin gezilecek yerler rotasının başlangıç noktası. Dünyanın parazitlere adanan tek müzesi olan Meguro Parasitoloji Müzesi’ne istasyondan 15 dakikada, 1624 yılında inşa edilen ve 500 taş Buda heykelinin olduğu Daienji Tapınağı’na ise 5 dakikada yürüyerek gidebiliyorsunuz. Japon mimarlığının ve bahçe düzenlemesinin en ilginç örneklerinden bir çatı bahçesi olan Meguro Sky Garden, 200 yıllık Maeda geleneksel Japon Evi ve El Sanatları Müzesi de Meguro’da görülecek yerler arasında.

Meguro’nun gelişmiş ulaşım ağıyla tüm şehri ve yakın semtleri kolaylıkla gezebilirsiniz. Kente en yakın havalimanı Tokyo Uluslararası Havalimanı olup taksi veya toplu taşımayla kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.