Mavişehir Otelleri Ara

En uygun Mavişehir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mavişehir otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mavişehir Hakkında

İsmini tıpkı adı gibi masmavi denizi sayesinde alan Mavişehir, Aydın’a bağlı Didim’in hemen girişinde yer alıyor. Didim’in merkezinden yaklaşık 8 kilometre uzakta bulunan Mavişehir, genellikle yazlıkların yer aldığı bir bölge. Bu sayede yaz veya kış fark etmeksizin gözlerden uzak ve sakin yapısını büyük ölçüde koruyor. Önceleri konaklama tesisleri bölgede pek fazla bulunmuyordu ancak son yıllarda açılan büyük Didim otelleri sayesinde Mavişehir lüks tatil isteyenler için de ideal destinasyonlar arasına yerleşti.  

Mavişehir’de kumsal hayli küçük ve deniz yosunlu. Buna karşılık bölge tatilciler arasında hayli revaçta. Nedeni ise denizinin güzelliğinden çok birbiri ardına dizilen kafe ve restoranlarıyla canlı bir atmosfere sahip olması. Kıyıdan akşamları sarıdan turuncuya ve kızıla doğru dönen gökyüzünün enfes gösterisini seyredebilir, dilerseniz burada kurulan tezgahlardan boncuklu takılar, anahtarlıklar ve eviniz için çeşitli süs eşyaları satın alabilirsiniz. Mavişehir sahili ayrıca yazın bisikletle veya yürüyerek dolaşmak için hayli cazip.  

Antik zamanlardan miras kalan pek çok eski antik esere ev sahipliği yapan Mavişehir ve civarında görebileceğiniz turistik yerler hiç de az değil. Gezinize yolu Didim’e düşen neredeyse herkes için olmazsa olmaz duraklar arasında yer alan Milet Antik Kenti’nde gezerek başlayabilirsiniz. Görkemli tiyatrosuyla hafızanıza yerleşecek antik kente geldiğinizde Milet Müzesi’ni de görerek zaman yolculuğu yapabilirsiniz. Merkezden yalnızca 2 kilometre uzaklıktaki Apollon Tapınağı ise şüphesiz Didim’in adı geçtiğinde akla gelen ilk duraklardan. Bölgenin başlıca sembolü olarak anılan Medusa heykelini de görebileceğiniz tapınak aradan geçen yüzyıllara rağmen hayli göz alıcı ve görkemli.