Maşukiye Otelleri Ara

En uygun Maşukiye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Maşukiye otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Maşukiye Hakkında

Kocaeli'nin Kartepe ilçesine bağlı 6000 nüfuslu küçük Maşukiye beldesi; el değmemiş doğal güzellikleri, Saman Dağı eteklerindeki yemyeşil yaylaları, doğayla iç içe konaklama tesisleri ve alabalık çiftlikleriyle bölgenin en sevilen tatil cennetlerinden biri. İstanbul’dan 2 saat, Kocaeli’nden ise sadece 25 dakikada ulaşılabilen Maşukiye, büyük şehirlere yakın konumuyla hem hafta sonu hem de yaz tatilleri için ideal bir kaçış noktası.

Sessiz ve huzurlu atmosferini koruyan belde; dere ve göllerde yapılan balık avlama turları, kano gezileri, kampçılık, yamaç paraşütü, at ve ATV safarileri gibi onlarca etkinliğiyle de turistlerin ilgisini çekiyor. Maşukiye merkezine sadece 17 kilometre uzaklıktaki, Samanlı Dağları’nın en yüksek noktasında yer alan Kartepe Kayak Merkezi ise 1600 metre yükseklikteki kayak pistleri, kaliteli otelleri, restoranları ve eğitim merkezleriyle kış aylarında sadece Türkiye’den değil Avrupa’dan da kayakçıları misafir ediyor.

Ilıman Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin görüldüğü için her mevsim keyifle tatil yapabileceğiniz Maşukiye’de Sapanca Gölü ve Saman Dağları’nın panoramik manzaralarının fotoğraflarını çekebileceğiniz Türkiye'nin en büyük cam terası olan Ayrı Gezegen Cam Terası, onlara kuş türüne ev sahipliği yapan ve çevresi yürüyüş parkurlarıyla çevrili Sakarya Gölü, alabalık çiftlikleriyle ve doğanın her tonunu görebileceğiniz kartpostal güzelliğinde manzaralarıyla ünlü Aygır Deresi, ülkemizin en popüler kamp alanlarından olan Arifiye Ormanı, mutlaka uğramanız gereken yerler arasında.

Beldede güne bölgenin ünlü Çerkez ve füme peynirleri, taze köy ekmekleri, gözlemeler, organik tereyağları ve ev yapımı reçeller ile başlayabilir, günün yorgunluğunu ise su kenarında kurulu iskelelerde taze alabalık ve yöresel mezeler tadarak atabilirsiniz.