Malezya Otelleri Ara

En uygun Malezya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Malezya otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Malezya Hakkında

Güney Çin Denizi’nin ortasından geçtiği iki ayrı yarımadadan oluşan Malezya, Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen ülkeleri arasında yer alıyor. Büyük orman arazileri ile kaplı olan ülkede tarım ve hayvancılığın yanı sıra balıkçılık da ciddi bir geçim kaynağı olarak kullanılıyor.

Asya’nın yeni parlayan yıldızı Malezya, son yıllarda teknoloji alanında da önemli yatırımlar sağlayarak büyümeye devam ediyor. İrili ufaklı on binin üzerinde adanın birleşmesiyle meydana gelen ülkede, Malaylar, Çinliler ve Hintliler çoğunluklu olarak yaşamını sürdürüyor.

Asya’nın resmi dini Müslümanlık olan tek ülkesi Malezya, ziyaretçiler ile kurduğu yakınlık bağları nedeniyle onları kendi evlerinde gibi hissettiriyor. Ülkede her yıl mart ayında gerçekleşen Formula 1 Malezya Grand Prix’i, sadece Malezya’nın değil Güneydoğu Asya’nın da en büyük sosyal etkinliği haline dönüşüyor. Malezya’da sıradışı doğası ile anılan Sarawak kentinde gerçekleştirilen Yağmur Ormanları Dünya Müzik Festivali, dünyanın neredeyse tüm ülkelerinden müzisyenleri bir araya getiriyor. Bu etkinliklerin yanı sıra muhteşem lezzetleri tadabileceğiniz Uluslararası Gurme Festivali ve çılgınca alışveriş yapabileceğiniz Mega Alışveriş Karnavalı da ülkenin kültürel etkinlikleri arasında yer alıyor.

Malezya mutfağının benzersiz lezzetlerinin sunulduğu restoranlarda, şekersiz yemek ürünlerinden vejetaryenlere özel lezzetlere kadar birçok farklı tat sunuluyor. Ülkenin ünlü yemekleri ise; deniz ürünlerinin karışımından yapılan Nasi Lemak ve Hindistan cevizi ile pişirilen ve tadı ile müdavimlik yaratan Nasi Dagang olarak sayılabilir.

Bu farklı kültürlerin bir arada yaşadığı ilginç ülkeyi ziyaret etmek isteyenler, doksan güne kadar vizesiz dolaşma imkânına sahipler. Malezya’ya seyahat ederken bütçenize en uygun bilet fiyatlarını Enuygun.com’dan karşılaştırabilir, biletinizi satın alabilirsiniz.

Malezya Ülke Rehberi