Kumburgaz Otelleri Ara

En uygun Kumburgaz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kumburgaz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kumburgaz Hakkında

Marmara Denizi’nin kıyısındaki Kumburgaz, Avrupa yakasında yer alan ilçelerden Büyükçekmece’nin sınırlarına dahil olan beldelerden. Tepecik ve Celaliye-Kamiloba gibi çevredeki diğer beldelerle komşu olan Kumburgaz daha çok yazlık yerleşim olarak biliniyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla tatilcilerle dolan yazlık evler Kumburgaz’ı bu aylarda daha popüler ve canlı hale getiriyor. Özellikle 1990’lı yıllara kadar İstanbul’da yaşayan ailelerin tercihi olan Kumburgaz sonrasında bu ününü kısmen kaybetmiş olsa da halen belirli bir kesim tarafından tercih ediliyor.

8 kilometreden uzun sahil şeridiyle göz kamaştıran Kumburgaz’da şnorkelli dalış gibi su sporlarıyla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında beldedeki kafe ve restoranlarda düzenlenen canlı müzik gösterileri ise akşam saatlerinde neşelenmenizi sağlayacak aktivitelerden. Kumburgaz’da ayrıca Hanım Çiftliği’ni ziyaret edebilir, yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Büyükçekmece’de yer alan Mimar Sinan Köprüsü’nü görebilirsiniz. Beldeden yaklaşık 30 dakika içinde ulaşabileceğiniz Silivri’de ise sahilde balık yiyebilir, meşhur Silivri yoğurdunu tadabilirsiniz.  

Kumburgaz’a İstanbul’dan otomobille yola çıkarak yaklaşık 1 saatte gelebilirsiniz. En yakın havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ulaşmak için ise araç kiralayabilir veya Silivri yönüne giden otobüslere binerek Kumburgaz’ın merkezine kadar yolculuk yapabilirsiniz. Bölgede tatil için en ideal zaman hiç kuşkusuz yaz ayları. Yağışların azaldığı bu dönemde sahildeki plajlar ve restoranlar açılıyor. Böylece Kumburgaz çok daha keyifli bir belde haline geliyor. Kışın ise İstanbul’dan bir süre uzaklaşarak dinlenmek için yine Kumburgaz’ı tercih edebilirsiniz.