2. Sayfa Kızılay Otelleri Ara

En uygun Kızılay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kızılay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kızılay Hakkında

Türkiye’nin en ünlü meydanlarından Kızılay, başkent Ankara’nın merkezindeki konumuyla adeta şehrin kalbinde yer alıyor. Adını eskiden meydanda bulunan Kızılay’ın genel merkezinden alan meydanın çevresinde günümüzde pek çok iş merkezi, mağaza ve ofis yer alıyor. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve Ziya Gökalp Caddesi gibi Ankara’nın en popüler noktalarının kesişim noktasında yer alan Kızılay’a toplu taşıma araçlarını kullanarak başkentin birçok yerinden direkt olarak gelebilirsiniz. Ankaray ve Metro bağlantısının bulunması ise Kızılay’ın çok daha kolay ulaşılabilir olmasını sağlıyor.  

Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı gibi şehrin belli başlı noktalarının yakınında yer alan Kızılay, kuşkusuz saat fark etmeksizin Ankara’nın en canlı bölgelerinden. Meydan ve çevresinde günün neredeyse 24 saati yemek yiyebileceğiniz kafe ve restoranları bulabilir, Kızılay’daki ünlü mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Genellikle Ankara’da yaşayan gençler tarafından buluşmak için tercih edilen Kızılay’da canlı müzik yapılan kafelerde eğlenebilir veya isterseniz sadece meydanı tepeden kuş bakışı gören mekanlarda kahvenizi içebilirsiniz.  

Pek çok özelliği ile ‘’Ankara’nın nabzının attığı yer’’ olan Kızılay’da her daim yapacak bir şey bulabilir, isterseniz çevredeki küçük dükkanları gezerek Anıtkabir baskılı kupa ve tişört gibi hediyelikler satın alabilirsiniz. Kızılay’a AŞTİ Otogarı’ndan Ankaray hattını kullanarak, Esenboğa Havalimanı’ndan ise otobüslerin yardımıyla rahatlıkla gelebilirsiniz. Kızılay’da meydanı gören Ankara otelleri tercih edilebilir ya da ara sokaklarda ve çevredeki semtlerde daha ucuza konaklama şansı bulabilirsiniz.