Kırıkkale Otelleri Ara

En uygun Kırıkkale otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kırıkkale otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kırıkkale Hakkında

İç Anadolu Bölgesi’nin merkezi sayılabilecek bir noktada kurulan Kırıkkale, köklü tarihiyle Anadolu coğrafyasının önde gelen şehirlerinden. Pek çok doğal güzelliği barındıran şehir aynı zamanda Karadeniz ile İç Anadolu’yu birbirine bağlayan kavşakta bulunmasıyla önem taşıyor. Özellikle demir, çelik ve çeşitli mühimmatlar üretilen sanayi tesisleriyle bilinen Kırıkkale’den geçen Kızılırmak hem şehre hem de yakın çevresine hayat veriyor. Şehirde başta elma ve patates olmak üzere pek çok sebze ile meyve yetişiyor.

Yozgat, Ankara, Çankırı ve Çorum ile komşu olan Kırıkkale’ye Anadolu’nun neredeyse her noktasından otobüslerle direkt gelebilirsiniz. Hava yoluyla şehre ulaşmak istediğinizde ise başkentte bulunan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı’ndan yararlanabilirsiniz. Bulunduğu konumun etkisiyle karasal iklimin neredeyse tüm tipik özelliklerini taşıyan şehirde ortalama sıcaklıklar 0 ile 30 derece arasında değişiyor. Yaz aylarında Kırıkkale’de sıcaklık yaklaşık olarak 27-28 dereceyken kış geldiğinde 1-2 dereceye değin inebiliyor.

Merkez ve çevre ilçelerle birlikte Kırıkkale’nin nüfusu 280 binden fazla. Kırıkkale Merkez, 200 binin üzerindeki nüfusuyla aynı zamanda şehrin en kalabalık bölümünü meydana getiriyor. Kırıkkale’de gezerken 1990’lı yılların başından itibaren ziyaretçilerini ağırlayan Silah Müzesi’ni ziyaret edebilir, tarih boyunca Anadolu’nun farklı noktalarından toplanarak burada sergilenen eski silahları görebilirsiniz. Ayrıca Sulu Mağara, Haydar Paşa Camii ve Türbesi, yeşil atmosferiyle dinlenip huzur bulacağınız Celal Bayar Parkı ve Selçuklu idaresinden şehre kalan Çeşnigir Köprüsü Kırıkkale’ye gelenleri bekleyen tarihi ve turistik yerlerden. Kırıkkale’de alışveriş için ise el emeği işlemeli örtüleri veya yolluk gibi yine elde dokunan eşyaları tercih edebilirsiniz.

Kırıkkale Semtleri