2. Sayfa Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yakınındaki Oteller

En uygun Borçka Karagöl Tabiat Parkı yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Borçka Karagöl Tabiat Parkı yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Hakkında

Artvin’in Borçka ilçe sınırları içerisinde yer alan ve görenleri adeta büyüleyen Borçka Karagöl Tabiat Parkı, her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğruyor. Park içerisinde hemen her rengi bulabileceğiniz bu eşsiz yerin yakınlarında konaklayabileceğiniz çeşitli alanlar yer alıyor. Tabiat parkının yakınlarında herhangi bir tesis yer almıyor. Turistlerin konaklayabileceği alanlar genellikle parkın bağlı bulunduğu Borçka ilçesinde yer alıyor. Buradaki tesislerin genel konsepti otel olsa da aralarında pansiyon ve apart da yer alıyor. Oteller çoğunlukla konforu ve hizmetleri nedeniyle tercih ediliyor. Otel ve pansiyonlarda bulunan hizmetler arasında açık büfe kahvaltı, restoran gibi hizmetler öne çıkıyor. Bölgede yer alan apart konseptinde ise odalarda kişiye özel mutfak bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak Borçka Karagöl Tabiat Parkı’na gelen misafirler Artvin merkezinde konumlanan lüks otelleri de konaklama tercihleri arasında değerlendirebilir. Bu bölgedeki otellerin genelinde açık, kapalı ve alakart tarzında restoran bulunuyor. Yalnızca bir lüks otelde açık havuz yer alıyor.

Eşsiz bir doğa manzarası sunan ve kartpostallardan çıkma görüntüsü ile ziyaret edenleri büyüleyen Borçka Karagöl Tabiat Parkı’nın geçmişi çok eskiye dayanmıyor. 1800’lü yıllarda oluşan heyelan sonucunda Klaskur Deresi’nin önünün kapanması ile oluşan Karagöl ve çevresindeki su birikintileri, bölgede zaman içerisinde zengin bitki örtüsü oluşturdu. Tabiat parkına yakın olmak istiyorsanız Borçka ilçesinde yer alan konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz. Borçka’ya Artvin merkezden kalkan araçlarla ya da özel arabanızla 35 kilometrelik yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Artvin merkezinde konaklamayı tercih ediyorsanız Artvin Otogarı’ndan yapacağınız küçük yolculuk ile tesisinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Ekim Haziran
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.