Artvin Otelleri Ara

En uygun Artvin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Artvin otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Artvin Hakkında

Türkiye’nin kuzeydoğusunda kurulan Artvin, Gürcistan sınırında yer alan aynı isimli ilin merkez ilçesi. Karadeniz Bölgesi sınırlarında yer alan merkez ilçe adını bir rivayete göre eskiden bölgede hakim olan İskitlerin beylerinden olan Artvani Bey’den alıyor. Osmanlı egemenliğiyle beraber ‘’Artvini’’ ismini alan Artvin, günümüzden binlerce yıl öncesinde dahi yerleşimcileri ağırlıyordu. Şimdilerde ise Artvin denince akla ucu bucağı görünmeyen ormanlık araziler ve doğa harikası enfes göller geliyor. Şehre direkt hava yoluyla ulaşabilir ve merkezden kiralayacağınız araç yardımıyla bölgedeki oksijen deposu yaylaların yolunu tutabilirsiniz.  

Artvin’in merkez ilçesinde bol yağışlı Karadeniz ikliminin özellikleri görülüyor. İlkbahar, yaz, sonbahar veya kış fark etmeksizin bölgede her an yağmur ihtimali var. Bu nedenle Artvin seyahati planlayan ziyaretçilerin muhakkak yanlarına bir yağmurluk veya şemsiye almaları öneriliyor. Artvin’in merkez ilçesi ve civarına seyahat ettiğinizde ‘’yeryüzü cenneti’’ olarak adlandırılan Karagöl’ü, 82 metreden aşağı dökülen Mençuna Şelalesi’ni, Kaçkar Dağları’nı ve Cehennem Deresi Kanyonu’nu görebilirsiniz. Şehrin adeta damak çatlatan lezzetlerinden yaban semizotu, karalahana sarması, fasulye kullanılarak hazırlanan yöresel tat puçuko ve kuymak ise enfes bir Artvin macerası isteyenlerin denemesi gerekenlerden.

Artvin şehir merkezinin nüfusu 26 bine yaklaşıyor. Bu da Artvin’in Türkiye’de nüfusu en az olan merkez ilçeler arasına yerleşmesini sağlıyor. Merkez ilçe ve civarında sanayi tesislerinin çok fazla geliştiği söylenemez. Böylece Artvin ekonomisi halen büyük ölçüde tarım ve hayvancılık gibi alanlar üzerinde yoğunluk kazanıyor. Şehrin Karadeniz kıyısındaki Hopa ve Arhavi gibi ilçelerinde ayrıca balıkçılık da önemli. Ancak merkez ilçede genel olarak ticaret ve tarımın ekonomide etkin olduğunu söylemek mümkün.  

Artvin Galeri

Artvin Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Ekim Haziran
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.

Artvin Seyahat Yazıları

Artvin Sıkça Sorulan Sorular

Artvin’de bulunan en iyi oteller hangileri?

Artvin’deki popüler oteller içerisinde Disharo Yayla Evleri, Villa Da Butik Otel ve Koliva Otel bulunuyor.

Artvin’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Artvin’deki popüler ucuz oteller içerisinde Hopa Heyamo Hotel, Arten Park Hotel ve Cerge Bungalov bulunuyor.