Kastamonu Ilgaz Otelleri Ara

En uygun Kastamonu Ilgaz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kastamonu Ilgaz otellerini listele.

Kastamonu Ilgaz Hakkında

Kastamonu’nun en güzel ilçelerinden biri olan Ilgaz, dünyaca ünlü Ilgaz Dağı Milli Parkı ile her yıl binlerce insanı kendine çekiyor. Batı Karadeniz’in muhteşem manzaralarının yanı sıra çok zengin bir bitki örtüsüne ve vahşi yaşama sahip olan Ilgaz, doğa sevenleri büyüleyen bir yer. Ilgaz’ı keşfetmeye başlamak için en ideal yer Ilgaz Dağı Milli Parkı. El değmemiş doğası, göknar ve çam ağaçlarıyla süslü bu eşsiz park, 1976 yılında milli park ilan edildi. Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda doğanın içinde huzur bulabileceğiniz ve temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz pek çok güzel yürüyüş parkuru bulunuyor. Ilgaz Dağı eteklerinde kurulan Ilgaz kayak merkezi de kış aylarında muhteşem kış manzaraları arasında kayak yapabileceğiniz çok güzel bir tesis. Bu tesisle birlikte Ilgaz ilçesi kış aylarında da turistlerin ilgisini çekiyor. Kayak merkezini çevreleyen Kastamonu otelleri de kış sezonunda oldukça yoğun olabiliyor. 

Ilgaz ilçesi doğa güzelliklerinin yanı sıra ülkemizin her yerini saran tarihi güzelliklerden de payını alıyor. İndağı Kaya Mezarı, Ilgaz gezinizde mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Bizans ve Roma dönemine ait olan ve kayalara oyulmuş bu mezarlar, tarih sevenleri etkileyecek pek çok ayrıntıyla dolu. Bölgede yapılan kazılarda pek çok döneme ait paha biçilmez eserler keşfedildi. İndağı Kaya Mezarı gezinizden sonra uğrayabileceğiniz ünlü Kırkpınar Yaylası, sıcak yaz aylarında hem yerel halk hem de turistler için serin bir kaçış noktası. Deniz seviyesinden 1800 metre yüksekte bulunan bu güzel yayla, yüksek oksijene sahip havasıyla yılın bütün stresinden kurtulup rahatlayabileceğiniz bir yer. Kırkpınar Yaylası’nda bulunan ağaç evlerde de konaklayarak, yöresel kahvaltıların ve doğa yürüyüşlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ilgaz’dan kolayca ulaşabileceğiniz bir diğer doğa güzelliği ise büyüleyici manzaralarla çevrili Osman Gölü. Kış aylarında eşsiz göl manzarasının fotoğraflarını çekmek, yaz aylarında ise balık tutmak veya serin göl sularında yüzmek için Osman Gölü'ne uğrayabilirsiniz. Ilgaz ilçesi, doğa güzellikleri ve zengin tarihi dokusuyla ülkemizin gizli cennetlerinden biri olarak öne çıkıyor.