Kastamonu Otelleri Ara

En uygun Kastamonu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kastamonu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kastamonu Hakkında

Atatürk'ün şapka devrimini başlattığı Kastamonu, Karadeniz Bölgesindeki şirin bir şehirdir. Kent merkezi Ilgaz dağlarıyla çevrili olsa da Cide, Abana, İnebolu gibi Karadeniz'e kıyısı olan ilçeleri vardır. Gerek Kastamonu merkezde gerekse de İnebolu, Cide gibi ilçelerde eski Osmanlı dönemine ait konaklar görülmeye değerdir. Ilgaz Dağları turistik tesisleriyle yaz kış turizme hizmet verir. Kışın kaymak isteyenler için güzel de bir kayak pisti vardır. Ancak dağdaki otellerde dört mevsim konaklama yapılabilir.

Kastamonu'da ayrıca Arkeoloji Müzesi'ni, Saat Kulesini, kalesini ve hanları gezebilirsiniz. Yaklaşık 130 bin nüfusu olan Kastamonu'da yapımına 1959 yılında başlanan bir havalimanı bulunuyor. Ancak havalimanı geçen yıl hizmete girdi. Havalimanından kent merkezine otobüs seferleri yapılmaktadır.

Kastamonu'da tirit, etli ekmek, kuyu kebabı, pastırma ve çekme helva gibi yöresel yemeklerden de tadabilirsiniz. Yeşili bol bu şehrin Abana, Cide, Çatalzeytin, Daday, Hisarönü, Araç, İnebolu, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, İhsangazi, Araç, Bozkurt, Azdavay, Doğanyurt, Devrekani, Küre, Tosya, Merkez ilçeleri vardır.

Kastamonu Galeri

Kastamonu Semtleri

Kastamonu Seyahat Yazıları