İçerenköy Otelleri Ara

En uygun İçerenköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İçerenköy otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İçerenköy Hakkında

İçerenköy Mahallesi

İstanbul’un modern ilçelerinden birisi olan Ataşehir’e bağlı İçerenköy Mahallesi, etkinlik ve sanat merkezleri açısından zengin bir bölgede yer alıyor. Birçok sinema, tiyatro, park ve alışveriş merkezine sahip olan İçerenköy Mahallesi, güzel bir gezi yapmak için ideal bir yer. İlginç bir şekilde Ataşehir ilçesi ve İçerenköy Mahallesi, kuş bakışı incelendiğinde haritada bir kalp şekli oluşturuyor.

İçerenköy Mahallesi çevresindeki en popüler yerlerde birisi olan Kayışdağı Parkı, mahalleden kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Bol oksijenli yemyeşil ortamı ile ilgi çeken park, kalabalık şehir hayatından huzurlu bir kaçış fırsatı sunuyor. Barbaros Parkı da çocuklu ailelerin keyifle gezebileceği bir yer.

İçerenköy Mahallesi’nden kısa bir yürüyüşle ulaşılan Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı da adeta şehrin ortasında bir cennet. İstanbul’un en önemli botanik bahçelerine ev sahipliği yapan parkta pek çok coğrafi bölgeden getirilmiş bitkilerin yanında yapay göleti süsleyen balıklar, nilüfer gölü, kaya bahçesi ve japon bahçesi gibi pek çok ilgi çekici bölüm de bulunuyor. Şehrin ortasında bir vaha hissi yaratan Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nda harika fotoğraflar çekeceksiniz. Kızıl Begonya Parkı ve Ercüment Batanay Parkı da İçerenköy Mahallesi’nde uğrayabileceğiniz parklar arasında.

İçerenköy Mahallesi’nde ziyaret edebileceğiniz diğer ilgi çekici yerler arasında Klasik Otomobil Müzesi'nin yanı sıra Palladium, Novada, Brandium ve Optimum gibi dev alışveriş merkezleri yer alıyor. Bu merkezlerde hem güzel bir alışveriş yapabilir hem de yemek yiyebilirsiniz.

İçerenköy Mahallesi ve çevresinde oldukça hareketli bir gece hayatı var. Shot İstanbul, Pregio Karaoke Bar ve The Iris Pub Bar gibi birçok eğlence yerlerinde doyasıya dans edip eğlenebilirsiniz.

İçerenköy Mahallesi aynı zamanda Ataşehir Çocuk Şenliği, Uçurtma Şenliği, Engelsiz Yaşam Şenliği ve Ataşehir Sokak Şenlikleri Festivali gibi birçok kültürel organizasyona katılabileceğiniz bir yer. Yedi Tepe Üniversitesi ve Acı Badem Üniversitesi de İçerenköy Mahallesi’nin çok yakınında yer alıyor.