İbrahimpaşa Otelleri Ara

En uygun İbrahimpaşa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İbrahimpaşa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İbrahimpaşa Hakkında

İbrahimpaşa, ‘’peribacası’’ ismiyle bilinen doğal taş oluşumlarıyla ünlü Kapadokya’da yer alan turistik bir köy. Ürgüp’ün yakınlarındaki köyde yüzyıllar öncesinde dahi sığınma ve yerleşme amacıyla kullanılan eski mağaraları görebilirsiniz. Verimli üzüm bağlarıyla çevrelenen köy ayrıca meşhur Kapadokya şarabından tatmak için de kuşkusuz harika bir yer. Köyün civarında gezerken ‘’Üç Güzeller’’ olarak adlandırılan ilginç peribacalarıyla fotoğraf çektirebilirsiniz. Üzümlü Kilise, Mustafapaşa, en tepesine çıkarak enfes Kapadokya manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Uçhisar Kalesi ve Derinkuyu Yeraltı Şehri, bölgeyi ziyaret ettiğinizde muhakkak görmeniz gereken başlıca duraklar arasında.

İbrahimpaşa’da karasal iklim etkili ve özellikle bahar ayları bölgede gezmek isteyenlere muhteşem bir atmosfer yaratıyor. Yazın sıcakta civardaki açık alanları ve müzeleri dolaşmanız biraz zor olabilir. Kış geldiğinde ise karla kaplanan Kapadokya, masal alemini anımsatan görüntüsüyle buraya gelenleri selamlıyor. Eğer çömlekçilikle ilgiliyseniz, bölgedeki atölyelerde bu alanda yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Topraktan yapılan çanak ve çömlekler ile peribacası şeklinde biblolar ise yöreye has hediyeliklerden almak isteyenleri bekliyor.

Ürgüp’ün turistik köyü İbrahimpaşa’ya seyahat ederken Nevşehir’de bulunan havalimanına uçabilir, daha sonra Kapadokya’nın farklı bölgelerine ulaştıran servis araçları veya taksilerle köye yolculuk yapabilirsiniz. Hava yoluyla ulaşımda yararlanabileceğiniz diğer alternatif güzergah ise Kayseri’ye uçmak olabilir. Kayseri’den İbrahimpaşa’ya seyahat yaklaşık 2,5 saat alıyor. Bölgede gerçek bir Kapadokya macerası yaşamak adına geceyi geleneksel taş odalarıyla hizmet veren Nevşehir otelleri konaklama için uygun.

İbrahimpaşa Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Mayıs 211,40 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.