Hong Kong Otelleri Ara

En uygun Hong Kong otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hong Kong otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hong Kong Hakkında

Az sayıdaki şehir devletlerinden biri olan Hong Kong, aynı zamanda hem Uzak Doğu’nun hem de dünyanın en gelişmiş ticaret ve finans merkezlerinden biri. 1997 yılına kadar Britanya Krallığı’na bağlı olan Hong Kong, günümüzde Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özerk bir yönetim bölgesi. Bulunduğu bölgenin en önemli güçlerinden olan Hong Kong’da eğitim ve gelir seviyesi hayli yüksek. Ülkede en önemli faaliyet alanı ise ticaret.

Çok sayıda uluslararası firmanın faaliyet gösterdiği Hong Kong hem Asya’nın hem de dünyanın en büyük serbest pazar alanlarından biri. Tarihte Çin ve İngiliz yönetiminde kalan Hong Kong, 2. Dünya Savaşı sırasında bir süre Japonya tarafından da yönetildi. Kowloon Yarımadası, Hong Kong Adası ve 200’ün üzerinden adadan oluşan Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti’nin güney kıyısı boyunca uzanıyor.

Ülkenin para birimi Hong Kong Doları ancak Hong Kong’da Amerikan Doları da birçok yerde yaygın olarak kullanılıyor. Hong Kong’u turistik ve ticari amaçla ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 3 aya kadar olan seyahatler için vize istenmiyor. Ziyaret için en uygun dönemse muson yağmurlarının etkisinin azaldığı ekim-aralık ayları. Ülkede genellikle ılıman bir iklim hâkim ve yıl boyunca mevsimler arasında önemli sıcaklık farklılıkları görülmüyor. Muson yağmurlarının zorlayıcı atmosferinden etkilenmek istemeyenlerin ise Hong Kong’u aralık ayından eylül ve ekime dek süren dönemin dışında kalan zamanlarda ziyaret etmeleri öneriliyor.

Dünyanın en düzenli ve sistemli şehirlerinden biri olan Hong Kong’da ulaşım sistemi de son derece gelişmiş durumda. Kentte başta metro olmak üzere toplu ulaşım araçları ile neredeyse şehrin her bölgesine seyahat etmek mümkün. Üstelik bu araçlar şehirde en konforlu ve hızlı alternatifler arasında. Hong Kong’da metro dışında tramvay, otobüs, feribot, tren ve taksi seçenekleri ile de birçok bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ve taksilerin ücretleri ise dünyanın diğer önemli merkezlerine kıyasla daha düşük.

Hong Kong’da trafik tıpkı İngiltere’de olduğu gibi soldan akıyor ve direksiyonlar araçların sağında yer alıyor. Hong Kong ziyaretinizde araç kiralamayı düşünüyorsanız bu detaya dikkat etmenizde yarar var. Hong Kong’da gezilecek çok sayıda tarihi yapının yanında şehrin neredeyse tamamına yayılan müzeler, parklar ve sanat galerileri de var. 100 yıldan fazla bir süre İngiliz yönetiminde kalan kentin birçok bölgesinde bu dönemin etkisini görmek mümkün. Özellikle Hong Kong caddelerinde dolaşan kırmızı renkli otobüsler şehrin ziyaretçilerine kendilerini Londra’daymış gibi hissettiriyor.

Dev gökdelenler ve ticaret merkezlerinin yanında şehrin sahilleri boyunca uzanan harika plajlar kent sakinlerinin hafta sonları ve diğer tatil zamanlarında en önemli dinlenme alanları arasında. Hong Kong’da gezilecek harika yerler arasında şehir sakinlerinin ve turistlerin kentte dolaşırken ilk duraklarından biri olan Hong Kong Botanik Bahçesi, hem bulunduğu bölgenin hem de dünyanın en büyük eğlence parklarından biri olarak anılan Ocean Park var. Ayrıca sokak pazarları, şık mağazaları ve hareketli merkezi ile ünlü Kowloon Yarımadası ile aynı zamanda Hong Kong’un en eski yapılarından biri olan Hong Kong Saat Kulesi de şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler ve anıtlar arasında.

Hong Kong’un en ilgi çekici yerlerinden biri olan Hong Kong Uzay Müzesi’nde ise en çok merak edilen alanlardan uzay ve astronomi ile ilgili eserleri görebilirsiniz. Hong Kong’da ayrıca kentin en önemli kutsal mekânları arasında sayılan ve mistik atmosferiyle ziyaretçilerini karşılayan Tin Hu Tapınağı da şehirde görülecek yerler listenizde mutlaka ilk sıralarda yer almalı. Kowloon Yarımadası’da bulunan bu tapınakta Uzak Doğu’nun en ilgi çekici inanışlarından Taoizm ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Budizm’in kurucusu olarak kabul edilen Buda’nın dev heykeli ise şehrin Lantau Adası’nda yer alan Po Lin Manastırı’nda yer alıyor. Hem Uzak Doğu’nun hem de dünyanın en önemli finans ve ticaret merkezleri arasında yer alan Hong Kong, gelişmiş ekonomisi ve ticari yaşamının yanında görülmeye değer çok sayıda harika yer ve mistik atmosferi ile ziyaretçilerini bekliyor.

Hong Kong’u keşfetmek için en uygun seferleri karşılaştırabilir, biletinizi Enuygun.com’dan alarak şehre kolayca uçabilirsiniz. Hong Kong uçak biletlerini karşılaştırarak İstanbul’dan ve dünyanın diğer önemli merkezlerinden Hong Kong’a uçmak için hemen Hong Kong uçak bileti karşılaştırması yapmaya başlayın.

Hong Kong Semtleri