Hong Kong Otelleri Ara

En uygun Hong Kong otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hong Kong otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hong Kong Hakkında

Hong Kong, uzun yıllar İngiltere’ye bağlıyken anlaşma gereği Çin’e bağlanan Asya’nın ekonomi, ticaret merkezlerinden biridir. Adalar topluluğu olan Hong Kong’da yüksek katlı binalar, gökdelenler dikkat çeker. Her ne kadar Çin’e bağlı olsa da uzun yıllar Britanya Krallığı’na bağlı olduğu için biraz daha Avrupai bir yerdir.

26 adanın birleşimiyle oluşan Hong Kong’da merkez adada ticaret merkezleri, yönetim binaları ve devlet kuruluşları bulunur. Diğer adalar ise daha ziyade eğlence merkezleri ve plajları kapsar. Modern yapılaşmasına rağmen pazarlarıyla, yemekleriyle de biraz daha Asya izleri taşır. Okyanus kıyısında bulunan Hong Kong’da yaz kış yüksek nem vardır. Yaz ayları ortalama sıcaklık 28 derece kışın ise 15 derece dolaylarındadır.

Muson tropikal iklim görüldüğünden yaz ayları çok yağışlı geçer. Yağışlardan dolayı kış ayları gitmek daha mantıklı olacaktır. Çok kalabalık olması buranın en büyük dezavantajıdır. Sokaklarda insan kalabalığından geçilmez. Metrosu ulaşımı yaygındır ancak kalabalığa katlanmak zorundasınız. Zaten nüfus yoğunluğu açısından dünyanın en kalabalık yeridir. Eğer kalabalık sizi rahatsız etmezse sokaklarında dolaşıp modern ve Asyalı farklı manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Alışveriş konusunda da ise ucuz ve çok fazla seçenek barındırır. Çin yemekleri ve çay ülke mutfağının temelini oluşturur. Hong Kong uluslararası havalimanından şehir merkezine otobüs, ekspres ulaşım araçları, taksi ya da araç kiralayarak gidebilirsiniz.

Hong Kong Galeri

Hong Kong Şehir Rehberi