Haymana Otelleri Ara

En uygun Haymana otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Haymana otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Haymana Hakkında

Ankara’nın güneyinde yer alan Haymana, uzun yıllardır şifa kaynağı olan kaplıcalarıyla bilinen bir ilçe. Bölgedeki Ankara otelleri, şifalı sularıyla misafirlerini ağırlıyor. Galatlar, Hititler, Romalılar, Frigyalılar ve Perslerden kalan tarihi izleri taşıyan ilçe, Ankara’nın merkezine 72 kilometre mesafede. Gölbaşı, Cihanbeyli, Polatlı ve Kulu gibi ilçelere komşu olan Haymana, genellikle geniş platolar ve düzlüklerden oluşuyor. İlçedeki ormanlık araziler ise son derece az. Yeraltından çıkan sıcak kaplıca sularıyla ünlü Haymana bazı eklem, cilt ve safra kesesi rahatsızlıklarına alternatif tedavi arayanlar tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

78 mahalleye bölünen Haymana’da Seyran Mahallesi, Medrese Mahallesi, Yeni Mahalle, Sindiren Mahallesi ve Kayabaşı Mahallesi nüfusun en fazla olduğu yerleşim bölgelerinden. İlçeye bağlı Çalış Beldesi’nde bulunan ve Atatürk’ün de bir süre kaldığı ev günümüzde müzeye dönüştürülmüş durumda ve Haymana’daki ziyarete değer belli başlı noktalardan.

Haymana’ya gelmek için Ankara kent merkezinden minibüs veya otobüslere binebilir, yaklaşık 1,5 saatte ilçe merkezine bu son derece ekonomik araçlarla ulaşabilirsiniz. Sabah erken saatlerde başlayan seferler gece geç vakte dek sürüyor. Bu sayede Ankara şehir merkezine çok da yakın olmamasına karşın Haymana’ya ulaşım hayli rahat sayılabilir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan veya Ankara Otogarı’ndan ilçeye gelmek isteyenler ise yine bağlantılı otobüs ve minibüs seferlerinden yararlanabilirler. Eğer daha rahat ve özgür bir alternatifi tercih ediyorsanız, hem havalimanında hem de Ankara şehir merkezinde araç kiralayabileceğinizi anımsatalım.