Greensboro Otelleri Ara

En uygun Greensboro otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Greensboro otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Greensboro Hakkında

ABD’nin doğusundaki Kuzey Carolina Eyaleti’ne bağlı Greensboro, eyaletin en belirgin metropol bölgesi içerisinde bulunuyor. Kent, High Point ve Winston-Salem ile birlikte üçgen biçiminde bir yerleşim alanı oluşturuyor. ‘Piedmont Triad’ adıyla anılan metropolün en büyük bileşeni olan Greensboro, eyaletin de üçüncü büyük şehri konumunda bulunuyor.

Kuruluşu 1750’li yıllara dayanan kent, bugünkü adını, ABD’nin İngilizlere karşı verdiği Bağımsızlık Savaşı sırasında kahramanlık örneği sergileyen General Nathanael Greene’den alıyor. Kendi cephesinde savaşı kaybetmesine rağmen İngilizler’e ağır bir darbe indiren General Greene’in adı kente, 1781 tarihinde verildi. 1840’lı yıllarda demiryolu hatlarıyla tanışan Greensboro, ticaret ve sanayi alanında hızla büyümeye başladı.

Günümüzde tekstil, özellikle denim kumaşı ve mobilya üretimi dikkat çekici bir boyutta bulunuyor. İş dünyası ve eğitim alanında, kendi bölgesinde merkezi bir rol üstlenen Greensboro, teknoloji şirketleri ve büyük sanayi kuruluşlarının yönetim ofislerine ev sahipliği yapıyor. Özel bir şirketin jet uçağı geliştirdiği ve yakın bir gelecekte üretime başlayacağı büyük bir uçak fabrikası da Greensboro’da faaliyet gösteriyor. Diğer taraftan Greensboro tam bir öğrenci şehri; Kuzey Carolina Üniversitesi, kentin tam kalbinde yer alıyor. Adından anlaşılacağı gibi Greensboro, yeşil ağırlıklı bir kent dokusu barındırıyor. Guilfort Court House Askeri Parkı, Benjamin Park ve The Bog Garden, Bicentennial Garden ve Greensboro Arboretumu şehrin anıtsal yeşil alanları arasında ilk göze çarpanlar. Ayrıca; Bilim Merkezi, Tarih Müzesi, Uluslararası Sivi Haklar Merkezi ve Müzesi, Carolina Tiyatrosu ve Greensboro Çocuk Müzesi kentin popüler gezi mekanlarını oluşturuyor. Greensboro’nun dünya edebiyatına en büyük armağanı ise O. Henry takma adıyla kısa öyküler yazan William Sydney Porter. Dünyaca ünlü yazar, 1862 yılında bu kentte doğdu. Subtropikal iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yılın büyük bir bölümünde sıcak ve nemli bir havaya sahip bulunuyor. Piedmont Triad Uluslararası Havaalanı kente 17,5 km. uzaklıkta bulunuyor.