Kuzey Karolayna Otelleri Ara

En uygun Kuzey Karolayna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kuzey Karolayna otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kuzey Karolayna Hakkında

Amerika’nın turistik açıdan en cazip eyaletlerinden biri olarak öne çıkan Kuzey Karolayna’ya gelenler, konaklama noktasında genellikle Charlotte ve başkent Raleigh’i tercih ediyor. Özellikle Charlotte şehrinin eğlence ve teknolojinin önemli merkezlerinden biri olması, bölgede çok sayıda business otelinin bulunmasını sağlıyor. Ayrıca 75 bin kapasiteli Bank of America Stadyumu’nda NFL maçı izlemek adına şehre gelenler, merkezdeki konaklama tesislerinin hızlı bir şekilde dolmasına neden olabiliyor.

Kuzey Karolayna’nın popüler şehri Charlotte’de konaklamak isteyenler genellikle; Ulusal Whitewater Merkezi, NASCAR Onur Listesi, Havacılık Müzesi, Bechtler Museum of Modern Art, Symphony Park gibi turistik ve merkezi destinasyonlara yakın otellere öncelik veriyor. Bu nedenle lüks otellerin önemli bir kısmının Kuzey Tryon Caddesi üzerinde sıralandığına tanıklık etmek mümkün.

Kuzey Karolayna’nın bir diğer önemli şehri Raleih ise Meşeler Şehri olarak adlandırılıyor. Bundan dolayı şehrin pek çok noktasında, otel manzaralarını büyük yeşillik alanlar ve parklar oluşturuyor. Şehrin kültürel mirası ve ilginç mimarisi ile iç içe olmak isteyen konuklar, Oakwood bölgesindeki otellere yöneliyor. 19. yüzyıldan kalan evlerin ağırlıkta olduğu semtte bazı otellerin de bu dokuya uygun şekilde restore edildiği görülüyor.

Şehrin en lüks otelleri, büyük kongre merkezinin çevresinde yoğunlaşıyor. Interstate 440 isimli çevre yoluna doğru ilerledikçe otel fiyatları düşmeye başlıyor. Bu arada bölgedeki konaklama tesislerinin evcil hayvan konusunda genel olarak ılımlı yaklaştıklarını anımsatalım.

Uber ve Lyft gibi paylaşımlı araç opsiyonları dışında otobüs ve taksiyle Raleigh Durham Intl. Havalimanı'ndan şehir merkezindeki oteller bölgesine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.