Görükle Otelleri Ara

En uygun Görükle otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Görükle otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Görükle Hakkında

Bursa’nın merkezinde yer alan ilçelerden Nilüfer’e bağlı Görükle, 40 binden fazla nüfusuyla hayli popüler bir semt. Merkezden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta kurulan yerleşimde daha çok konut ve ofisler yer alıyor. Semtin civarında gezerken Osmanlı Devleti’nin ilk padişahlarından Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini görebilirsiniz. Yine yakın sayılabilecek Mübadele Evi ise Rum ve Türk halkının nüfus mübadelesine dair eserleri barındıran oldukça ilginç bir müze. Mübadele Evi’nde sergilenenlerden özellikle Yunanistan’ın Selanik şehrinden göç edenlere ait eşyalar son derece enteresan.  

Görükle ve çevresinde dilerseniz modern alışveriş merkezlerini gezebilir veya daha nostaljik bir deneyim için şehir merkezindeki çarşıları tercih edebilirsiniz. Bursa denince nefis lezzetlerden söz etmemek de olmaz elbette. Tıpkı şehrin diğer pek çok bölgesinde olduğu gibi Görükle’de İskender kebap, tahinli pide, İnegöl köfte ve pideli köfteyi muhakkak Bursa gezinize ara verdiğinizde tadın. Eğer kıymalı pide seviyorsanız, Bursa tarzı pide olarak tarif edilebilecek cantık da listenize yerleşmeli. Peki ya yemeğin üzerine daha önce gördüklerinizden farklı ancak yine enfes bir tatlıya ne dersiniz? Yanıtı evet olan Görükle ziyaretçileri bölgeye has süt helvasına muhakkak şans vermeliler.  

Görükle gezinizi kış aylarında planlıyorsanız, Türkiye’nin kuşkusuz en iyi kayak merkezlerinden Uludağ’ın yalnızca bir teleferik uzaklıkta olduğunu unutmayın. Bu sayede Görükle'de bulunan Bursa otelleri konaklamanız esnasında Uludağ'a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dağa kış aylarında çıktığımızda kayak yapabilir, diğer mevsimlerde ise yemyeşil atmosferde piknik ve yürüyüş gibi aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz.