Bursa Otelleri Ara

En uygun Bursa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bursa otellerini listele.

Bursa Termal Oteller

Bursa Balayı Otelleri

Bursa Hakkında

Bursa, yemyeşil doğası ve tarihi önemi sebebiyle özellikle yerli turist tarafından çok sevilen bir şehrimiz. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan Bursa, hem iş hem kayak hem de sağlık turizmi sebebiyle ziyaret ediliyor. Kentte amaçlarına göre ayrılan, her bütçeye uygun pansiyon, apart ve otel bulunmakta.

Bursa’ya denizyoluyla ulaşmak için İDO ve BUDO kullanabilir, buradan kalkan özel servisler ve minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Karayoluyla gelmek isteyen misafirler Türkiye’nin her yerinden direkt otobüs bulabilirler. Bursa Otogarı’ndan şehir içi otobüsler ile ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şehir içinde tramvay, minibüs, metro ve otobüs kullanabilirsiniz.

Şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini gezmek isteyen misafirlerimiz Bursa Kent Müzesi, Hanlar Bölgesi, Bursa Arkeoloji Müzesi, Tophane Saat Kulesi, Uludağ Milli Parkı ve Cumalıkızlık’ı ziyaret edebilirler. Ayrıca camileriyle ünlü şehirde Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Muradiye Külliyesi, Ulu Camii ve Yeşil Camii gezilebilir.

Bursa doğal güzellikleri sebebiyle kayak ve sağlık turizmi için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Uludağ’da özellikle Kış aylarında turizm hareketliliği artmaktadır. Bu bölgede hem termal hem de kayak otelleri bulunmaktadır. Dini sebeplerle İslami otelleri tercih etmek isteyen misafirler Bursa’da bol seçeneğe sahiptir. Ayrıca iş sebebiyle merkezden uzaklaşmak istemeyen misafirlerimiz şehir otellerinden birini tercih edebilir.

Bursa Galeri

Bursa Semtleri

Bursa Seyahat Yazıları

x