Estonya Otelleri Ara

En uygun Estonya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Estonya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Estonya Hakkında

Resmi adıyla Estonya Cumhuriyeti, Baltık Denizi kıyısında yer alan bir Avrupa devleti. Ülkenin kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya Federasyonu, güneyinde Letonya, batısında Baltık Denizi bulunuyor. Sınırları içerisinde 800’e yakın ada ve adacığın olduğu Estonya, Kuzey Avrupa ülkeleri arasında refah ve gelişmişlik açısında üst sıralarda yer alıyor.

Estonya'nın yerleşik halkı olan Estler, milattan önce 3000 yıllarında bu bölgeye gelerek yerleştiler. Uzun yıllar boyunca toprakları birçok farklı devletin istilasına uğramış olsa da 1918 Çarlık Rusya’dan; 1991 senesinde de Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını tam anlamıyla ilan eden ülke, Estonya Cumhuriyeti olarak bugünlere kadar gelebilmeyi başarmıştır.

İdari olarak 15 farklı bölgeden oluşan ve başkenti Tallinn olan ülkenin turizm, endüstri gibi diğer sektörler ve nüfus yoğunluğu açısından önemli olan diğer şehirleri arasında Tartu, Narva ve Parnu yer alıyor. 2 milyona yakın nüfusu bulunan Estonya halkının yaklaşık %65’ini Estler, %28’ini Ruslar ve %3’ünü de Ukraynalılar oluşturuyor. Ülkeni resmi dili Estonca ve kullandıkları para birimi ruble. Resmi dili dışında Fince ve Macarca da halk arasında yaygın olarak kullanılıyor. 2002 senesinde Avrupa Birliği’ne üye olan Estonya, Avrupa Birliği ülkeleri arasında ekonomi yönünden en gelişmiş ülkeler arasında yer alıyor.

En önemli maden kaynağı olan petrol ve bunun dışında gelir sağladıkları diğer kaynaklar ise; turba rezervleri, yüksek kaliteli fosforit, kireçtaşı, dolomit, marn ve kil yatakları. Çam, köknar, huş ve titrek kavaktan oluşan ormanları sayesinde de ormancılık alanında bir hayli gelişmiş durumda olan Estonya’da hayvancılık da büyük bir öneme sahip. Bilgi teknolojisi alanında dünya çapında başarılara imza atan ve buna ek olarak hızlı büyüme ve gelişme kaydeden ülkede ileri teknolojiye dayalı üretim de yapılıyor.

Ilıman iklimin hüküm sürdüğü Estonya’da yaz aylarındaki ortalama sıcaklık 17 dereceye kadar çıkarken; kışları bu sıcaklık -5 derecelere kadar düşebiliyor. Yaz ve kış mevsimi arasında inanılmaz değişikliğin görüldüğü ülkede sonbahar mevsimi kış aylarına nazaran daha ılıman geçiyor.

1981 senesinden beri Estonya’da peşi sıra düzenlenen müzik festivalleri, dünya çapında büyük yankı uyandırıyor. En önemli festivallerinden bazıları; Uluslararası Rock Müzik Festivali, her ilkbahar mevsiminde Tallinn’de düzenlenen Estonya şarkı ve dans kutlamaları, Tallinn Uluslararası Jazzkaar Festivali, mayıs ve haziran aylarındaki Tallinn Eski Şehir Günleri, ilk 1869 senesinde yapılan ve her 5 senede bir düzenlenen Estonya şarkı kutlamaları, temmuz ayındaki Ollesummer Festivali ve Saaremaa Opera Günleri, ağustosta düzenlenen Leigo Lake Music Festival ve Brigitta Müzik ve Tiyatro Festivali, her yaz boyunca renkli gösterilere ev sahipliği yapan Beersummer Festivali ve kasım-aralık döneminde gerçekleşen Tallinn Black Nights Film Festivali.

Estonya geleneksel mutfağının temel besin maddeleri arasında patates, lahana, kızartma çeşitleri, somon ve alabalık bulunuyor. Etli güveç benzeri olan selijanka adındaki geleneksel yemeği oldukça leziz ve tadılmaya değer. Neredeyse her Estonya geleneksel restoranın menüsünde görebileceğiniz domuz schnitzel de bir diğer tercih edilen Estonya yemeği. Domuz eti, ayı eti ve deniz ürünleri ağırlıklı bir mutfağa sahip olan ülkenin sokaklarında da yöresel lezzetleri deneyimlemeniz mümkün. Ayrıca şekerli fıstık da en çok tüketilen atıştırmalıkların başında geliyor.

Bira festivallerinin çok olmasından anlaşıldığı üzere ülkede en çok tüketilen alkol türü bira ve en ünlü yerli bira markaları; A Le Coq, Saku ve Saku Tume. Bir diğer ünlü alkollü içeceği ise “Vanq Tallinn” adındaki likör.

Estonya'yı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını ülkenin büyükelçilik ve konsolosluklarına yapması gerekiyor. Ülkeye yapacağınız seyahatiniz öncesinde bütçenize en uygun uçak biletini Enuygun.com'dan bulabilir ve uygun ödeme seçenekleriyle biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.