Chuo Otelleri Ara

En uygun Chuo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Chuo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Chuo Hakkında

Japonya’nın başkenti Tokyo’nun 23 ilçesinden biri olan Chuo, ismi ‘merkez’ anlamına gelen bir yerleşim yeri. Chuo’nun içinde yer alan Ginza yerleşim yeri  ise dünyadaki en pahalı emlak piyasasına sahip bölge.  Ginza ayrıca dünya çapında bilinen en ünlü ve en pahalı alışveriş merkezlerinden biri konumunda.

Chuo küçük bir yer olduğundan tüm bölgeyi 45 dakikada gezebiliyor ve görülmesi gereken önemli noktalara yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Yürümenin diğer pratik ve ucuz alternatifi ise gelişmiş yeraltı ağına sahip metro. Yoğun bir trafiği olan Chuo’nun trafiği tamamen sessiz elektrikli arabalardan oluşuyor.

Balıkçı tezgahları ile ünlü pazarlarında büyük mavi yüzgeçli orkinoslar da dahil olmak üzere bin altı yüz farklı türde deniz canlısını bulabileceğiniz Chuo’nun en favori yemeği ise Suşi ve ‘tadabilirim’ diyenler için çekirgelerden yapılan geleneksel yemek  ‘inago tsukudani’. Her daim kalabalık olan dar yemek dükkanlarının çoğunda kredi kartı geçmediğini ve sıraya girilerek yemek alınacak kadar kalabalık olduğunu da hatırlatmak isteriz.  Balık pazarının biraz ilerisinde bulunan Jodo Shinshu Tapınağı, Güney Asya etkilerini taşıyan mimari yapısıyla Chuo’nun görülmeye en değer yerlerinden. Yine pazarla yakın mesafede bulunan Hamarikyu Bahçeleri’de Şogunlar tarafından yaptırılmış ve günümüzde halka açık kullanılan bir bahçe.

Chuo ile en yakın havaalanı olan Haneda Havalimanı arasındaki mesafe 19 kilometre. Bu mesafeyi havaalanından kalkan otobüslerle 20 dakikada gidebiliyorsunuz.