Çekirge Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Çekirge Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çekirge Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çekirge Mahallesi Hakkında

Bursa’ya bağlı ilçelerden Osmangazi’nin sınırlarında yer alan Çekirge Mahallesi, şehrin turistik mekanlarından bazılarının bulunduğu yer aynı zamanda. I. Murat Camii’ne ev sahipliği yapan mahallede pek çok tarihi türbe ve eski hamam yer alıyor. Nüfusu günümüzde 25 bini geçen mahallede gezerken Çekirge Sultan Türbesi’ni görebilirsiniz. Gitgide büyüyerek gelişen Çekirge Mahallesi’nin bir dönem ilçe olması tartışılsa da halen mahalle statüsünü koruyor.  

Osmanlı’nın eski başkentleri arasında çok özel bir yere sahip olan Bursa’da görebileceğiniz tarihi yer ve yapıların sayısı ise hayli fazla. Evliya Çelebi tarafından ‘’Bursa’daki Ayasofya’’ olarak adlandırılan Ulu Camii, Yeşil Türbe ve Yeşil Camii, güzel havalarda avlusunda oturup kahvenizi yudumlayabileceğiniz veya takı ve aksesuar dükkanlarından alışveriş yapabileceğiniz Koza Han, yine bir Osmanlı eseri olan Muradiye Külliyesi ve dünyada bu alanda sayılı örnekler arasında yerini alan Köprülü Çarşı Bursa geziniz sırasında görebileceğiniz belli başlı noktalar. Bu mahallede bulunan Bursa otelleri de bu tarihi yerlere oldukça yakın.

Her yıl Bursa’da gerçekleşen en büyük organizasyonlardan biri olan Uluslararası Lale Festivali’ne ev sahipliği yapan Soğanlı Botanik Parkı ise özellikle baharda oldukça keyifli. Tarihi Bursa Kalesi, İpek Han ve Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılan Yeşil Medrese Bursa’da gezerken zamanda yolculuğuna çıkabileceğiniz diğer önemli yapılardan. Nostaljik arabalara merakı olan Bursa ziyaretçileri ise Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde hayli keyifli anlar yaşayabilirler. Eğer kış aylarında Bursa’ya geldiyseniz, Uludağ’da kayak yapabilir veya sucuk ekmek yiyerek, kızakla kayarak ve manzarayı seyrederek dağın tadını çıkarabilirsiniz. Bursa’ya ve Çekirge Mahallesi’ne İstanbul’dan feribot ve otobüsleri kullanarak gelebilirsiniz.