Beyazit Otelleri Ara

En uygun Beyazit otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beyazit otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beyazit Hakkında

İstanbul Üniversitesi’nin tarihi merkez kampüsüne ev sahipliği yapan Beyazıt, Avrupa yakasının gözde semtlerinden biri. Şehrin adeta kalbine yerleşen semt adını Osmanlı padişahından alıyor. Şehrin tarihi alışveriş mekanı Kapalıçarşı’ya çok yakın bir noktada bulunan Beyazıt, yüzyıllar boyunca kültürel ve ticari anlamda İstanbul’un popüler noktalarından biriydi.

Meydanda her daim hazır bekleyen kuşlara yem atarak keyifli vakit geçirebilir, çevredeki kitapçıları gezerek kitap alışverişine çıkabilirsiniz. Bizans’ın hüküm sürdüğü dönemlerde Theodosius Forumu adıyla bilinen bölgede inşa edilen Beyazıt Camii, semtteki önemli eserlerin başında geliyor. İçerisinde kervansaray, medrese ve hamam gibi bölümler de bulunan caminin mimarisi oldukça heybetli. Beyazıt Camii’nin mimarı belirsizliğini koruyor ancak sonraki dönemlerde Mimar Sinan tarafından çeşitli eklemeler ve güçlendirme çalışmaları yapıldığı biliniyor.

İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde yer alan Beyazıt’a ulaşmak oldukça basit. Avrupa yakasında Karaköy, Eminönü ve Sultanahmet gibi yerlerden geçen tramvaya binebilir, Beyazıt yönüne giden otobüsleri kullanabilir veya vapurla Eminönü’ne gelerek buradan tramvaya aktarma yapabilirsiniz. Semtte çay veya kahve içerek dinlenebileceğiniz pek çok kafe bulunuyor. Üstelik Beyazıt’ta üniversite kampüsünün bulunması sayesinde öğrenci nüfusu oldukça fazla ve fiyatlar çevredeki diğer semtlere kıyasla görece daha uygun. Eğer civardaki tarihi yerleri gezerken hızlıca bir şeyler yemek isterseniz, meydanda bulunan büfeleri tercih edebilirsiniz. Sahile karşı balık ekmek keyfi için ise Karaköy ve Eminönü gibi Haliç sahilindeki semtlere gelebilirsiniz.