Laleli Otelleri Ara

En uygun Laleli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Laleli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Laleli Hakkında

Adını eskiden bölgede açan rengarenk lalelerden alan Laleli, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Günümüzde Osmanlı dönemindeki tarihi ve renkli dokusunu büyük ölçüde kaybeden Laleli, özellikle buraya ticaret için Rusya’dan gelen ziyaretçiler nedeniyle ‘’Küçük Rusya’’ olarak da biliniyor.  Laleli’de gezerken her an Osmanlı zamanından bölgeye miras kalmış bir hamam, çarşı veya hanın kalıntısına denk gelebilirsiniz. Buna karşılık özellikle son 50 yıl içinde inşa edilen binalar nedeniyle tarihi atmosferin halen hissedilebildiğini söylemek oldukça güç.

Laleli’ye gelmek için Kabataş’tan hareket eden ve Tophane, Karaköy, Eminönü gibi yerlerden geçen tramvayı kullanabilirsiniz. Bölgeye ayrıca otobüs veya özel araçla da ulaşabilmek mümkün. Büyük zincir işletmeler tarafından kurulan İstanbul otelleri bulunan Laleli, daha çok ticaret yapmak için gelen turistler tarafından hem alışveriş hem de konaklama için tercih ediliyor. Çevresinde pek çok küçük esnaf lokantası bulunan Laleli’de lezzetli yemekler yiyebilir, semtin kafelerinde soluklanarak bir fincan Türk kahvesi eşliğinde dinlenebilirsiniz.

Tramvaya binerek veya yürüyerek İstanbul’un meşhur tarihi eserlerinden Kapalıçarşı’ya gelebilir, semtin yakınlarında sayılabilecek Sultanahmet’te Topkapı Sarayı’nı, Sultanahmet Camii’ni, Türk ve İslam Eserleri Müzesi’ni, Ayasofya’yı ve daha nice tarihi yeri ziyaret edebilirsiniz. Eminönü’ne ise Mısır Çarşısı’nda dolaşmak veya sahildeki teknelerden balık ekmek yemek için gelebilirsiniz. Valide Sultan Camii, Laleli Camii ve Koca Ragıp Paşa Kütüphanesi, Laleli ve civarındaki diğer muazzam eserler. Sofular Hamamı ise geleneksel Türk hamamı atmosferini tarihi atmosferde yaşamak isteyenler için adeta biçilmiş kaftan.

Laleli Semtleri

Laleli Sıkça Sorulan Sorular

Laleli’de nerede kalınır?

Turistik noktalara yakın ve özellikle yabancı turistler tarafından sevilen Laleli’de çok sayıda konaklama alanı bulunuyor. Bütçenize uygun olarak pansiyon, 2,3 veya 4 yıldızlı otellerden birini seçebilirsiniz. Konaklamanıza uygun olarak sadece oda, oda-kahvaltı veya yarım pansiyon seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Laleli’ye yakın semtler nerelerdir?

Laleli, Beyazıt ile Aksaray’ın arasında kalan bir semt. Burada bulunan İstanbul Üniversitesi sebebiyle öğrenciler yoğun olarak bu üç semtte yaşıyor. Bu durum bölgedeki sosyal hayat hareketliliğini çoğaltıyor ve renklendiriyor. Ayrıca Eminönü ilçesi ve Kumkapı, Yenikapı ve Çapa semtleri de yakın sayılabilecek diğer noktalardan.

Laleli – Sultanahmet arası kaç km?

Laleli – Sultanahmet arası yaklaşık 5 km’dir ve özel araçla gitmek, trafik sebebiyle ortalama 20 dakika sürer. İki nokta arasında yürürken İstanbul’un farklı bir yüzünü keşfedebilir, Laleli’nin ünlü tekstil mağazalarından alışveriş yapabilir, turistik hediye mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Tercih etmeniz durumunda bu noktalar arasında çalışan otobüs ve travmay seferleri de bulunuyor.

Laleli’de ne yenir?

Laleli, turistik bir yer olması sebebiyle hem geleneksel Türk lezzetlerini hem dünya mutfaklarını hem de zincir restoranları içinde barındırıyor. Fatih ilçesindeki ikramı bol olan restoranların kebapları, Sultanahmet’teki yerli-yabancı herkesin bayıldığı köfteler ve Vefa’daki ünlü boza Laleli ziyaretinizde tatmanız gereken lezzetlerden.

Laleli’ye nasıl gidilir?

İstanbul’a hava, deniz ve kara yollarıyla ulaşmak mümkün. Havayoluyla gelip Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiyseniz Taksim yönüne giden, İstanbul Havalimanı’nda indiyseniz Sultanahmet yönüne giden özel servisleri tercih edebilirsiniz. Taksim’den kalkan dolmuş ve otobüslerle veya taksi kullanarak Laleli’ye ulaşabilirsiniz. İstanbul içinden yolculuk için otobüs, dolmuş, travmay ve metrodan yararlanabilirsiniz.

Laleli’de nereler gezilir?

İstanbul’un turistik ilçelerinde Fatih’te bulunan Laleli’de gezilebilecek çok sayıda tarihi yer var. Laleli otellerine yürüyüş mesafesinde olan Laleli Camii, Capitolium Manastırı, Laleli Külliyesi ve Taş Han gezilebilecek ilk yerlerden.

Bölgeden toplu taşıma veya özel araçla kısa sürede tarihi yarımada olarak da bilinen Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Burada Sultanahmet Camii, Ayasofya, Theodosius Dikilitaşı ve Gülhane Parkı’nı gezebilirsiniz. Müzeleri sevenler için burada Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı bulunuyor.